Kripto paralar haftaya nasıl başladı? BTC fiyatı ne kadar oldu?

Kripto para piyasalarında Bitcoin ile başlayan gerileme sürüyor. Bayram öncesi başlayan düşüş ile BTC fiyatı ne kadar oldu merakla takip ediliyor.

Kripto paralar haftaya nasıl başladı? BTC fiyatı ne kadar oldu?
Editör: Hakan AMAN
24 Nisan 2023 - 13:00 - Güncelleme: 24 Nisan 2023 - 13:47
Kripto para piyasaları yeni haftaya nasıl başladı? Kritik düşüş trendi Bitcoin ile başlarken, BTC fiyatında yaşanan gelişmeler yatırımcının yakın radarında. Peki BTC fiyatı 24 Nisan sabahı ne kadar oldu? BTC fiyatında düşüş sürecek mi? İşte haftanın ilk gününde bayram sonrası kripto para piyasaları.

“10 ayın zirvesinde kar realizasyonu ile karşılaşan Bitcoin, 27.000$’da psikolojik direnç seviyesinde. Aşağı ya da yukarı hareketinde neler olacağını piyasa ve yatırımcılar yakından takip ediyor.” Bitay Araştırma Departmanı Analisti Alper Samet Yorak, makro verilerin alınacağı yoğun bir haftada kripto para piyasasını değerlendirdi.

Kripto para piyasaları geçtiğimiz hafta test ettiği 10 ayın zirvesinde kar realizasyonlarıyla karşılaştı. 14 Nisan günü 31.000$ seviyesini görerek Haziran 2022’den bu yana en yüksek seviyeyi test eden Bitcoin, hafta içerisinde bu bölgeyi aşmayı başaramadı ve bir miktar kar satışlarıyla karşılaştı. Özellikle FED başkan yardımcısının politika faizlerini %6’ya yaklaştırmalıyız sözlerinin ardından geri çekilme bir miktar daha hızlandı ve Bitcoin haftayı %9 kayıpla 27.500$ seviyelerinden kapattı. Ethereum ise son dönemde yaşadığı güçlü yükselişlerin ardından piyasada yaşanan kar satışlarının ve büyük bakiyeli cüzdanlardaki tasfiyelerin de etkisiyle %12 geri çekilerek 1.862$’dan haftayı kapattı. Yeni günde sabah saatlerinde ise Bitcoin 27.450$, Ethereum da 1.845$’dan alıcı buluyor. 

ABD ekonomisinden zayıf sinyaller gelmeye devam ederken cuma günü açıklanan makro veriler sonrasında FED'in 3 Mayıs'ta gerçekleşecek toplantısında faizleri 25 baz puan artırma ihtimalini %88,6 seviyesine yükseltti. Yani piyasa mayıs ayında 25 baz puanlık faiz artırımına artık kesin gözüyle bakıyor. Faiz artırım döngüsünün sonuna yaklaşılması bir süredir kripto para piyasasını olumlu etkilerken, haziran ayındaki olası faiz sinyali ile son banka krizinin ardından kredi verme koşullarının sıkılaştırılması piyasaları önümüzdeki günlerde daha çok etkileyecek başlıklar olacaktır.

Ethereum (ETH) fiyatı haftaya düşüş ile başladı

Bitcoin fiyatı düşmeye devam edecek mi?


Makro ve kripto gündemi bu hafta nispeten yoğun geçecek. Bu hafta, ABD'de çarşamba günü dayanıklı mal siparişleri ile perşembe günü açıklanacak ilk çeyrek büyümesi öne çıkıyor. Beklenti büyümenin ilk çeyrekte %2 seviyesinde gerçekleşmesi yönünde. Bunun dışında bu hafta Alphabet, Microsoft, Meta Platforms, Amazon, Intel gibi teknoloji şirketlerinin ilk çeyrek finansal sonuçları açıklanacak. Kripto para gündeminde AXS, FLOW ve WOO Network tokenlarının kilit açılımları olacak. Dolayısıyla altcoin piyasasında bir miktar hareketlenme gözlenebilir. Geçtiğimiz hafta en çok yükselen altcoinler IDEX, CITY ve KAN olarak öne çıktı.

-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.