Ethereum (ETH) fiyatı haftaya düşüş ile başladı

Şangay güncellemesi sonrası gözlerin çevrildiği ve büyük beklentilerin olduğu Ethereum (ETH) fiyatı bir kez daha düşüşe geçti.

Ethereum (ETH) fiyatı haftaya düşüş ile başladı
Editör: Hakan AMAN
24 Nisan 2023 - 13:45
Kripto piyasalarda lider para aracı olan Bitcoin'de geri çekilme haftanın ilk işlem gününde sürüyor. Geride bıraktığımız haftada güncelleme geçiren ve beklenti oluşan Ethereum (ETH) tarafında beklenen sıçrama yerini düşüşe bıraktı. Güncelleme etkisiyle hızla yükselen ETH fiyatı Nisan ayı sonuna doğru bir kez daha gerileme gösterdi.

Shapella (Shangay) güncellemesinin getirdiği olumlu beklentilerle geçtiğimiz dönemde güçlü yükselişler yaşayan Ethereum, gerek Bitcoin’de yaşanan kar realizasyonları gerekse 2.100$ seviyesinin kalıcı olarak aşılamaması sebebiyle geçtiğimiz haftayı %12 geri çekilmeyle tamamladı. Yeni haftaya 1.855$ seviyesinden başlayan Ethereum şu anda 1.835$ düzeyinde alıcı buluyor.

Kısa vadeli yükseliş tepkileri şimdilik zayıf kalan Ethereum için 1.800$ seviyesi kritik bir nokta. Bu destek seviyesinin kırılması halinde 1.710$ seviyelerine geri çekilmeler yaşanabilir. Görünümün olumluya dönmesi halinde ise önce 1.885$, ardından fibonacci 0,786’ya denk gelen 1.949$ bölgesi direnç noktaları olarak karşımıza çıkıyor.


-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.