Kasım'da En Çok İşlem Gören 10 Kripto Para

Kripto paralarda gerileme sürerken, yatırımcıların Kasım ayında en fazla işlem yaptıkları kripto paralar belli oldu.

Kasım'da En Çok İşlem Gören 10 Kripto Para
Editör: Hakan AMAN
12 Aralık 2022 - 12:54
Dünyanın en pahalı kripto para birimi Bitcoin, geçen ay % 18 civarında değer kaybederken, Ethereum'un fiyatı % 21 düştü. Bununla birlikte, değer kaybetmenin yanı sıra, en büyük dijital paralar da Tether hariç işlem hacminde önemli bir düşüş gördü.

CryptoPresales.com tarafından açıklanan son verilere göre, Tether, 59.6 günlük işlem hacmi ile 30 tirilyon $ ile Kasım ayında kripto alanında en çok işlem gören coin olarak öne çıktı. İşte Kasım ayında da ilk 10'a giren diğer kripto paraların listesi.

Tether'in İşlem Hacmi Aylık Bazda 37 Kat Arttı

FTX'in iflası ile başlayan kayıp süreçte kripto para piyasalarında güven sorgulanırken, Dünyanın önde gelen stabilcoini Tether'in rekor işlem hacmine ulaşmasına neden oldu. Yatırımcılar ABD doları cinsinden tokenlera kaçmaya devam ediyor.

CoinMarketCap verilerine göre Tether'in aylık işlem hacmi Kasım ayında 59,6 trilyon doların üzerine ya da Ekim ayında görülen 1,6 trilyon doların 37 katına çıktı.

Ftx'in iflasının ardından Bitcoin (BTC) fiyatı yeniden düştü. İstatistikler, Bitcoin'in fiyatının geçen hafta 21.300 dolardan 17.200 dolara düştüğünü, bir ayda% 18'lik bir düşüş olduğunu ve sadece bir yıl önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 66.000 dolardan çok uzak olduğunu gösteriyor. Bitcoin'in işlem hacmi son 30 günde % 60 artarak Ekim ayında yaklaşık 1,6 milyar dolardan Kasım ayında 635 milyar dolara geriledi.

Ethereum, kripto alanında en çok işlem gören üçüncü madeni para olarak kaldı, ancak işlem hacmi önemli ölçüde düştü. CoinMarketCap verilerine göre eth'nin 30 günlük işlem hacmi Kasım ayında bir önceki aya göre 475 milyar dolardan 342 milyar dolara geriledi.Binance USD İşlem Hacmi % 75 Arttı, Dogecoin % 93 Düştü

Tether gibi, Binance USD de geçen ay işlem hacminde bir artış gördü. Aylık işlem hacminde 276 milyar dolardan fazla veya Ekim ayına göre % 75 daha fazla olan stabilcoin, Kasım ayında en çok işlem gören dördüncü kripto olarak sıralandı. Bunu 30 günlük işlem hacminde 123 milyar dolar ve aylık bazda % 6 artışla USD coin izledi.

XRP ve WETH, her biri aylık yaklaşık 36 milyar dolarlık işlem hacmiyle Kasım ayında ilk 10 listesine yükseldi.

İşlem hacmi aylık % 93 düşüşle 22,7 milyar dolara geriledikten sonra Dogecoin dört sıra geriledi ve kripto alanında en çok işlem gören sekizinci madeni para oldu.

Ekim ayına göre 22,3 milyar dolar veya % 93 daha az olan BNB dokuzuncu sırada yer aldı. Polygon, Kasım ayında en çok işlem gören on kripto listesini sırasıyla aylık 15,8 milyar dolar işlem hacmiyle kapattı.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.