Karsan, Romanya'da 100 otobüslük ihale kazandı

Karsan tarafından üretilen elektrikli otobüsler Dünya'ya yayılmaya devam ediyor. Şirket Romanya'da 100 otobüs ve şarj üniteleri ile alakalı ihale kazandığını açıkladı.

Karsan, Romanya'da 100 otobüslük ihale kazandı
Editör: Hakan AMAN
19 Aralık 2022 - 08:37 - Güncelleme: 19 Aralık 2022 - 08:39
Karsan, Romanya'da 100 otobüs için girdiği ihaleyi kazandı. Şirket 12 metrelik otobüs ve şarj ünitelerinin kurulum işi ihalesiniş kazandığını açıkladı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan yazılı açıklamada, Karsan Otomotiv, Romanya Bükreş Belediyesi Elektrikli Otobüs İhalesi'nin lehimize sonuçlanması ile alakalı olarak son dakika gelişmeleri paylaştı.

KAP açıklamasında, "Romanya Bükreş Belediyesi'nin açmış olduğu 100 adet 12 metre elektrikli otobüs ve şarj ünitesi alımı, gerekli şarj altyapısının sağlanması, garaj yönetimi ve bakımı ihalesinde, Şirketimiz ihale kazananı olarak bildirilmiş olup ilgili mevzuatta öngörülen prosedür ve süreçlerin tamamlanması sonucunda sözleşme imzalanacaktır.

Toplam ihale bedeli 293,000,900 RON (KDV hariç) tutarında olup teslimatların 2023 yılı 4.çeyreğinde tamamlanması öngörülmektedir.

Kamuoyu ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız.

İşbu açıklamamızın İngilizce tercümesi mevcut olup bu açıklamanın Türkçe ve İngilizce versiyonları arasında herhangi bir çelişki olması durumunda, Türkçe versiyon esas kabul edilecektir." denildi.