Bu paylaşımları yaparken iki kere düşüneceksiniz! Twitter'dan kritik düzenleme hesabınız askıya alınabilir...

Sosyal medya devi Twitter, kritik bir düzenlemeye imza attı. Az önce duyurulan düzenlemeye göre artık kullanıcılar bazı sosyal medya platformları içeren paylaşımlara izin vermeyecek! Hesabınız askıya alınabilir...

Bu paylaşımları yaparken iki kere düşüneceksiniz! Twitter'dan kritik düzenleme hesabınız askıya alınabilir...
Editör: Hakan AMAN
18 Aralık 2022 - 20:57
Dünya'nın en büyük sosyal medya platformu özellikle diğer sosyal medya platformlarına yönelik paylaşım yasağı getirdi. Elon Musk yönetiminde olan Twitter kritik bir yasağa imza atıyor. Aralarında Instagram ve Facebook da var!

Kullanıcılarımızın birçoğunun diğer sosyal medya platformlarında aktif olduğunun farkındayız. Ancak artık Twitter'da belirli sosyal medya platformlarının ücretsiz tanıtımına izin vermeyeceğiz.

Özellikle, yalnızca diğer sosyal platformları tanıtmak amacıyla oluşturulmuş hesapları ve şu platformlar için bağlantılar veya kullanıcı adları içeren içerikleri kaldıracağız: Facebook, Instagram, Mastodon, Truth Social, Tribel, Nostr ve Post.

Herhangi bir sosyal medya platformundan çapraz gönderi içeriğine izin vermeye devam ediyoruz. Yukarıda listelenmeyen sosyal medya platformlarına bağlantı veya kullanıcı adı göndermek de bu politikayı ihlal etmez.

Alternatif sosyal platformlar politikasının teşviki

Aralık 2022


Twitter, halka açık konuşmaların yapıldığı ve dünyanın her yerinden insanların işletmelerini, sanatlarını, fikirlerini ve daha fazlasını tanıtmak için geldiği yerdir. Kullanıcılarımızın birçoğunun diğer sosyal medya platformlarında aktif olabileceğini biliyoruz; ancak bundan sonra Twitter, belirli sosyal medya platformlarının Twitter'da ücretsiz tanıtımına artık izin vermeyecektir.

Bu politikanın ihlali nedir?

Hem Tweet düzeyinde hem de hesap düzeyinde, Twitter'da aşağıdaki platformlardan herhangi birine bağlantı vermek (ör. :

Yasaklanmış platformlar:

Facebook, Instagram, Mastodon, Truth Social, Tribel, Post ve Nostr

linktr.ee, lnk.bio gibi 3. taraf sosyal medya bağlantı toplayıcıları

Örnekler: 

“Instagram'da kullanıcı adı ile beni takip et”

"[email protected]"

“Facebook'taki profilime göz atın - facebook.com/username”

Başka bir sosyal platformda içerik tanıtımı yapmak amacıyla kullanılan hesaplar askıya alınabilir. Ek olarak, teknik veya teknik olmayan yollarla (ör. URL gizleme, düz metin karartma) yukarıda yasaklanmış sosyal medya platformlarına harici bağlantılardaki kısıtlamaları aşma girişimleri bu politikayı ihlal eder. Bu, "." kullanan sosyal medya platformları için "nokta" yazmayı içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir. URL oluşturmayı veya tanıtıcınızın ekran görüntülerini yasaklanmış bir sosyal medya platformunda paylaşmayı önlemek için adlarda.

Örnek: “instagram dot com/kullanıcıadı”

Bu politikanın ihlali olmayan nedir?

Bazı sosyal medya platformlarının Twitter'a alternatif deneyimler sunduğunun ve kullanıcıların bu platformlardan Twitter'a içerik göndermesine izin verdiğinin farkındayız. Genel olarak, yukarıda listelenen yasaklı sitelerden olsa bile, platformumuza yapılan herhangi bir çapraz gönderi bu politikayı ihlal etmez.

Ek olarak, yasaklanmış sosyal medya platformlarından herhangi biri için ücretli reklama/tanıtıma izin veriyoruz.

Bu politikayı ihlal ederseniz ne olur?

Tweet silme ve geçici hesap kilitleri

Bu politikanın ihlal edilmesi münferit bir olay veya ilk suçsa, bir veya daha fazla Tweetin silinmesini istemekten hesapları geçici olarak kilitlemeye kadar çeşitli önlemler alabiliriz. Sonraki ihlaller kalıcı olarak uzaklaştırmayla sonuçlanacaktır.

geçici uzaklaştırma

Biyografinizde ve/veya hesap adınızda bu politikanın ihlali yer alırsa, hesabınızı geçici olarak askıya alırız ve artık ihlal teşkil etmeyecek şekilde profilinizde değişiklik yapmanızı zorunlu tutarız. Sonraki ihlaller, kalıcı olarak askıya alınmayla sonuçlanabilir.

Hesabınızın yanlışlıkla kilitlendiğini veya askıya alındığını düşünüyorsanız, itirazda bulunabilirsiniz .