KAP haberleri 27 Şubat şirket haberleri

Şirketlerin Borsa'da yaptıkları son dakika açıklamalar. 27 Şubat KAP açıklamaları ve şirket haberleri.

KAP haberleri 27 Şubat şirket haberleri
Editör: Burak TOKA
27 Şubat 2023 - 09:10 - Güncelleme: 27 Şubat 2023 - 09:14

İşte 27 Şubat Pazartesi günü güncel KAP haberleri...

 

  • KALEKİM KİMYEVİ MADDELER SANAYİ VE TİCARET A.Ş. #KLKIM


Esas Sözleşme Tadili

Şirketimiz 24.02.2023 tarihli Yönetim Kurulu kararı çerçevesinde; ana işletme konumuz saklı kaymak kaydıyla, sürdürülebilirlik ilkeleri çerçevesinde yan faaliyet alanı sağlanması amacıyla, Şirketimiz Esas Sözleşmesi'nin, "İşletme Konusu" başlıklı 3'ncü maddesinin ekteki şekilde değiştirilmesine, bu çerçevede yapılacak başvurular neticesinde, Sermaye Piyasası Kurulu ve Ticaret Bakanlığı nezdinde gerekli izinlerin alınmasını takiben değişikliklerin yapılacak ilk Genel Kurul Toplantısında pay sahiplerinin onayına sunulmasına karar verilmiş olup, 24.02.2023 tarihinde uygun görüşleri için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurulmuştur.

  • BİOTREND ÇEVRE VE ENERJİ YATIRIMLARI A.Ş. #BIOEN

Şirketimiz Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları A.Ş. ile Ortadoğu'nun sürdürülebilirlik öncüsü Birleşik Arap Emirlikleri menşeli BEEAH Group şirketlerinden atık yönetimi, geri dönüşüm, temiz enerji alanında faaliyet gösteren kamu-özel sektör ortaklığı şirketi  BEEAH Energy Investment Limited ("BEEAH") (Şirketimiz ile BEEAH birlikte "Taraflar" olarak anılacaktır) Niyet Mektubu'nda "Proje(ler)" olarak tanımlanan enerji verimliliği ve Ar-Ge çalışmalarının geliştirilmesi amacıyla Entegre Atık Yönetim Tesisleri alanında (Atık toplama, izleme ve mekanik ayırma Üniteleri, Oksijensiz Çürütücüler, kompost ve organomineral gübre üretimi, hibrit enerji üretimi, ileri dönüşüm plastik geri dönüşümü, yeşil hidrojen, düşük karbonlu mobilite çözümleri vb.) muhtemel projeler için ortak yatırım ve sözleşme fırsatlarını ortaklaşa belirleme konusunda karşılıklı istek ve iş birliği arzularını ifade etmek için 24 Şubat 2023 tarihli iyi niyet mektubu ("Niyet Mektubu") imzalamışlardır. 

Taraflar, Niyet Mektubu'nun süresi içerisinde İmtiyazlı Ortaklık temelinde iş birliği yapacak olup; kararlaştırdıkları Proje türü ve boyutuna göre ilgili Proje'nin geliştirilmesi amacıyla katılım ve iş birliklerini sağlamak için ortaklık türünü belirleyeceklerdir.Konuyla ilgili gelişmeler kamu ile paylaşılacaktır.

İşbu açıklamanın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.

  • BİRKO BİRLEŞİK KOYUNLULULAR MENSUCAT TİCARET VE SANAYİ A.Ş. #BRKO

Değerleme Raporu Halı Fabrika Binası ve Vasıflı Taşınmaz


Değerleme Raporu Birko Arsalar
Şirketimiz Halı Fabrikası Makineler Değerleme Raporu
Şirketimiz Koyunlu Halı Marka Değerleme Raporu

  • KAREL ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. #KAREL

Katılım Finans İlkeleri Bilgi Formu yayımlandı.

  • SÖNMEZ FİLAMENT SENTETİK İPLİK VE ELYAF SANAYİ A.Ş. #SONME

Katılım Finans İlkeleri Bilgi Formu yayımlandı.

  • SÖNMEZ PAMUKLU SANAYİİ A.Ş. #SNPAM

Katılım Finans İlkeleri Bilgi Formu

EGE GÜBRE SANAYİİ A.Ş. #EGGUB

Genel Kurul Bilgilendire Dökümanı yayımlandı.

  • İNDEKS BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ MÜHENDİSLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. #INDES

24.05.2018 tarihli Yönetim Kurulu kararıyla açıklanan ve 16.02.2023 tarihinde güncellenen pay geri alım programına istinaden 24.02.2023 tarihinde yapılan alımlar tabloya eklenmiştir.

Mevcut program kapsamında 24 Şubat 2023 tarihinde 72.000 adet pay 17,33 TL-17,64 TL işlem fiyatı aralığında (ağırlıklı ortalama 17,46 TL) geri alınmış ve Şirketimizin sahip olduğu INDES payları 3.321.743 adet'e ulaşmıştır. (Şirket sermayesine oranı % 1,48)

  • TÜRKİYE GARANTİ BANKASI A.Ş. #GARAN, TGB

Uluslararası derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, 24 Şubat 2023 tarihinde Banka'nın uzun vadeli YP ve TL derecelendirme notlarını sırasıyla "B-"de ve "B"de, görünümü de Negatif olarak sabit bıraktı. Banka'nın finansal kapasite notu ise "b"de sabit bırakılmıştır. Banka'nın güncel derecelendirme notları aşağıdaki gibidir.

  • ÖZDERİCİ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. #OZGYO

    
2022 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantı Sonuçlarını yayımladı.

  • NATURELGAZ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. #NTGAZ

Finansal Raporları açıkladı.