Jahrein millet vekili olacak

Ünlü Twitch yayıncısı Jahrein 2023 yılında millet vekili adayı olacağını açıkladı. Jahrein ne zaman millet vekili olacak? Jahrein hangi pariye katılacak? İşte, haberin detayları.

Jahrein millet vekili olacak
Editör: Mertcan BUDAK
13 Nisan 2021 - 16:27 - Güncelleme: 13 Nisan 2021 - 16:30
Popüler Twitch yayıncısı jahrein, Twitch kanalında yaptığı canlı yayın sırasında ilginç bir karara imza attı. Jahrein, yayın sırasında verdiği bilgiye göre 2023 yılında millet vekili adayı olacağını açıkladı. Yayın sırasında hangi partiye katılacağının bilgilerinide veren Jahrein, kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturdu.

Jahrein'den yeni seçimde millet vekili adaylığıCanlı yayın sırasında  “İnşallah bu seçimde adaylığımı koyacağım” sözleri ile takipçilerine müjdeyi veren Jahrein, yeni seçimlere hangi parti ile katılacaksınız? sorularını, hiç bir siyasi partiyle bağının olmayacağını söyleyerek seçimlere bağımsız millet vekili adayı olarak katılacağını duyurdu. Ayrıca “Oy verin vermeyin, size kalmış” şeklinde konuşan Jahrein, takipçilerine Avrupa siyasetinde gençlerin uzun yıllardır boy gösterdiğini ve günümüzde yaşlı siyasetçilerin gençleri anlayamadığından yakındı.

2023 yılındaki seçimlerde siyasi kariyerini başlatmak isteyen Jahrein canlı yayını sırasında şu cümleleri kullandı:

“İnşallah bu seçimde adaylığımı koyacağım. Milletvekili olurum veya olmam. Benim için fark etmez. Benim amacım, aslen, şunu gösterebilmek… Türkiye’de bazı şeyler değişsin istiyorum. Politik arenada, siyasi arenada bazı şeyler değişsin istiyorum.”
 Jahrein geçen sene millet vekili adayı olacaktı

Jahrein geçtiğimiz sene tekrardan millet vekili adaylığı ile gündeme gelmişti. jahrein Twitter hesabından bağımsız millet vekili adayı olacağını ve TBMM yemekhanesinde satılan biftek ve çorbanın tadına bakıp hayranlarına rapor vereceğini. Ayrıca eşi kuaför randevusuna geç kaldığında emniyet şeridinde çakarları açıp giden makam aracında story atmak gibi hareketler yapacağını söylemişti. Onu iyi tanıyan hayranları bu durumda Jahrein'in ülkemizde yaşanan yolsuzlukları ve siyasetçilerin insan haklarını gasp etme durumlarını alay konusu ederek kendince bir tepki gösterdiğini anlayarak millet vekilliği konusunu çok ciddiye almamışlardı. Ancak bu defa Jahrein millet vekilliği konusunda ciddi gibi görünüyor.


Özellikle ülkemizde yıllardır seçim ile önümüze sunulan siyasetçilerin epeyce yaşlı olması gençleri ve dolaylı yollardan ülkemizi zor durumda bırakıyordu. Yaşadığımız yüzyılda dünyanın artık çok farklı bir yere evrilme sürecinde olması ve bunu yalnızca genç kitlelerin algılayabilmesi çoğu gelişmiş ülkenin uzun zamandır farkında olduğu bir konu. Özellikle yolsuzluk, bağnazlık, mezhep ayrılıkları, cahiliye ve ülke kaynaklarının kişilerin ceplerine girmesi gibi ciddi ve sayısız problemlerle batmakta olan ülkemizin durumun en iyi anlayan gençler, uzun yıllardır girdikleri bunalım döngüsü içerisinde kendilerine Türk siyaseti içerisinde bir yer bulabilirlerse ülkemizin geleceği ve refahı gençlerin elinde olacaktır. Sosyal medya fenomeni Jahrein bu karari ile gençlerden çok büyük olumlu tepkiler aldı. Bu adımın kendileri için atılmış en heyecan verici gelişmelerden biri olduğunu savunan gençler, bu tarz yaklaşımlara olan desteklerini sosyal medya hesaplarında ve forumlarda paylaşıyorlar.
Haberlerimizi FacebookTwitter hesaplarımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum