HEKTS Ferbis halka arz hazırlığında

Borsa İstanbul'da işlem gören Hektaş Ticaret iştiraklerinden biri olan Ferbis Tarım halka arz için SPK başvurusuna hazırlanıyor.

HEKTS Ferbis halka arz hazırlığında
Editör: Hakan AMAN
25 Aralık 2022 - 20:38
Son dönemin çok konuşulan hişsseleridnen biri olan HEKTS Hektaş Ticaret, alt şirketlerinden birini halka açıyor. Halka arz için geri sayımın başladığı yeni şirketin adı ise Ferbis Tarım 

Hektaş Ticaret iştiraklerinden biri olan Ferbis Tarım için halka arz hazırlıkları hızlandı. SPK başvurusu için geri sayımın başladığı Ferbis Tarım halka arz edilecek. Konuyla alakalı resmi açıklama ise KAP üzerinden HEKTS tarafından duyurulmuştu.

KAP açıklamasında, “Tarım ilaçları imal, ithal ve pazarlaması alanlarında faaliyet gösteren Ferbis Tarım Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi ("Ferbis")'in paylarının halka arz yöntemiyle Borsa İstanbul A.Ş.'de işlem görmesi amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurulmasına karar verilmiştir” denildi.

Ferbis Tarım 

itki koruma alanında ideal çözümler sunan Ferbis, Hektaş iştiraki olması sonrasında ürün gamını, satış noktalarını ve kapasitesini her geçen yıl artırmayı başaran bir şirket olarak öne çıktı. Verimli tarımın yenilikçi yüzü olarak ürün yetiştirmek için hizmet veren Ferbis Tarım şirketi, verimlilik odaklı ulaşılabilir bitki koruma çözümlerini üreticilerle buluşturuyor.

6 yılda 12 kat üretim kapasitesi

Marka dönüşümüyle eş zamanlı olarak tesis yatırımları ile üretim kapasitesini arttıran, satış ve dağıtım ağını çok hızlı bir şekilde genişleten Ferbis, devralındığında 3291 ton/yıl olan üretim kapasitesini 2022 yıl sonu itibarıyla 18.500 ton/yıla (yaklaşık 6 kat) çıkarmıştır. 2023 yılının ilk yarıyıl sonuna kadar kapasitenin 39.000 ton/yıla (yaklaşık 12 kat) çıkarılması hedeflenmektedir.

10 satış noktasından 328 satış noktasına

3 bölge müdürlüğü ile Türkiye’nin tarımsal üretim yapılan her noktasına üreticilerin ihtiyacı olan ürün ve hizmetleri sunan Ferbis, satın alındığı dönemde 10 satış noktası ile hizmet verirken kısa sürede ağını genişleterek (yaklaşık 33 kat) günümüzde 298 perakende, 14 özel kurum, 14 toptan ve 2 distribütör olmak üzere toplam 328 satış noktasına ulaşmıştır.