HarmonyOS geliyor! Hangi cihazlarda olacak?

Huawei'nin uzun süredir üzerinde çalıştığı HarmonyOS işletim sistemi yakında geliyor. İşte, tüm detayları ile HarmonyOS işletim sistemi.

HarmonyOS geliyor! Hangi cihazlarda olacak?
Editör: Mertcan BUDAK
30 Mayıs 2021 - 15:50
Bildiğiniz gibi Huawei uzun süredir ABD tarafından yapılan ambargo ile boğuşuyor. ABD'nin yaptırımları sonrasında Huawei'nin cihaz ve hizmetlerinin ABD'de kullanımı engellenmişti. Ayrıca ABD'li teknoloji şirketlerinin ürettikleri komponentlerin ve hizmetlerin erişimi'de Huawei'ye yasaklanmıştı.

Hal böyle olunca kendi işletim sistemini yaratma çabasına giren Huawei, uzun süredir üzerinde çalıştığı HarmonyOS adlı işletim sistemi son hazırlıklarını tamamlıyor. Peki, HarmonyOS hangi cihazlara gelecek? işte, HamronyOS sistemine sahip olacak cihazların listesi.

HarmonyOS alacak cihazlar hangileri?HarmonyOS işletim sistemi, akıllı saatlerden, mobil telefonlara, tablet bilgisayarlardan, akıllı TV'lere birçok cihazda kullanılacak.

2 Haziran tarihinde tanıtılacak olan HarmonyOS işletim sistemi, yaklaşık 300 milyon Huawei cihazına çıkış yapacak. İşte, o cihazların listesi.

Mate 40
Mate 40 Pro
Mate 40 Pro+
Mate 40 RS
Mate X2
Nova 8
Nova 8 Pro
MatePad Pro


YORUMLAR

  • 0 Yorum