Halka arz sonuçları merak edilen ASTOR yatırım rotasını açıkladı

Son dönemde enerji yatırımları ve halka arz ile Borsa İstanbul'da gelecek hafta işlem görmeye başlayacak ASTOR Enerji yatırımları artırma kararı aldı. Şirketin halka arz gelirleri kapsamında özellikle hangi yatırım kalemlerine yoğunlaşacağı netleşti.

Halka arz sonuçları merak edilen ASTOR yatırım rotasını açıkladı
14 Ocak 2023 - 22:19
Türkiye'nin 40 yılı deviren önemli firmalarından ASTOR Enerji için gelecek hafta kritik Borsa İstanbul serüveni başlıyor. Astor Enerji yeni haftaya Borsa'da hisseleri ile girecek. İlk olarak halka arz sonuçları açıklanacak şirketin yatırım hamleleri ve yeni rotası belli oldu.

Borsa İstanbul'da halka arz edilen şirketlerin en yenisi ASTOR Enerji, 2023 yatırımlarına hız vermek için düğmeye bastı. 40 yıllık Astor Enerji için halka arz sonuçları merakla beklenirken, şirketin genel müdüründen son dakika açıklamaları geldi.

ASTOR Enerji Genel Müdür Yardımcısı Olcay Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, elektrikli araç şarj istasyonlarının şirketin yeni faaliyet kollarından biri olduğunu, bu sektör için de önemli bir bütçe ayırdıklarını dile getirdi. Doğan, 2023'te bu alandaki yatırımları artırarak devam ettirmek istediklerini söyledi.

Elektrikli araç şarj istasyonları yatırımında ulusal marka olmayı hedeflediklerini belirten Doğan, "Türkiye'nin her tarafına yatırım yapacağız. İlk etapta 200 kilometrelik bir zincir ile İstanbul'dan yola çıkan bir kullanıcının Türkiye'nin doğu, batı, güney ve kuzeyine de ulaşabileceği Astor Şarj markasıyla bir ağ kurmayı hedefliyoruz. Türkiye'nin her tarafında Astor Şarj markasını önümüzdeki dönemde tüm kullanıcılarımıza sunmak istiyoruz." dedi.

ASTOR HALKA ARZ BEKLENTİSİ 2,6 MİLYAR TL

Halka arzdan yaklaşık 2,6 milyar lira gelir beklentisi olduğunu vurgulayan Doğan, "bu kaynağın büyük kısmını yeni yatırım, üretim hatlarının geliştirilmesi ve yenilenmesinde kullanacak. Şirketin gelecek hafta borsada işlem görmeye başlayacak. Bundan sonraki süreçte de üretime, istihdama ve ihracat artışına katkı sağlamaya devam edecek" ifadelerini kullandı.


-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.