Gübretaş Söğüt altın madeni ilk külçe altını basacak!

Gübretaş'a ait Bilecik Söğüt altın işletmelerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk külçe altını düzenlenecek tören ile dökecek.

Gübretaş Söğüt altın madeni ilk külçe altını basacak!
Editör: Hakan AMAN
26 Ocak 2023 - 21:12
Altın sektörüne büyük katkı sağlaması planlanan Bilecik ili Söğüt ilçesinde faaliyete girecek dev altın madeni açılışı için saatler kaldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımı ile açılışı gerçekleşecek Gübretaş Söğüt altın madeninde büyük heyecan!

Altın rezervi keşfi ile Türkiye için büyük bir kaynak olacak Gübretaş Bilecik Altın İşletmelerinde açılış heyecanı yaşanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dev altın tesisini üretime geçirecek açılışı yapacak. Açılış esnasında ise ilk külçe altın basılacak.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin en önemli altın üretim merkezi konumunda olacak Bilecik Söğüt altın işletmelerinin açılışını gerçekleştirecek. Burada ilk altınlar eritilerek Başkan Erdoğan'ın katıldığı törende külçe altına çevrilecek.


Türkiye'nin en önemli alştın işleme ve üretim tesisleri Gübretaş tarafından yapılan altın keşfi ile madenden külçe altına çevriliyor. 27 Ocak tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılacak açılış ile birlikte Türkiye'nin sayılı altın madenlerindne biri olan Bilecik Söğüt Altın Madeni üretime geçirilmiş olacak.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Söğüt'te yarın Türkiye'nin sayılı altın maden işletmelerinin bir tanesinin açılışını yapacağız. Sayın Cumhurbaşkanı'mız orada ilk altını dökmüş olacak. Akabinde de sağlık yatırımlarımız başta olmak üzere, sulama ve özel sektöre ait yatırımlar var. Yarın bütün Bilecikli hemşehrilerimizi törenin yapılacağı bu meydana bekliyoruz." ifadelerini kullandı.