Gersan Elektrik çıkan haberler ile alakalı açıklama yaptı

Borsa'da işlem gören Gersan Elektrik, yabancı şirkete satış ile alakalı basında ye ralan haberler sonrası açıklama yaptı. İddaalar yalanlandı.

Gersan Elektrik çıkan haberler ile alakalı açıklama yaptı
Editör: Hakan AMAN
26 Ocak 2023 - 10:55
Gersan Elektrik, basında çıkan haberlere dair açıklamalarda bulundu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan yazılı açıklamada, GERSAN ELEKTRİK TİCARET VE SANAYİ A.Ş. #GEREL Basında ve Sosyal Medyada Yer Alan Haber ve Söylentiler ile alakalı olarak son dakika gelişmeleri paylaştı.

KAP açıklamasında, "Çeşitli haber siteleri ile sosyal medyada Şirketimizin Amerikalı bir şirkete satılacağı ve işten işçi çıkarmalarının olacağı hakkında hiçbir surette gerçeği yansıtmayan haber veya söylentiler paylaşılmaktadır. Şirketimiz tarafından daha önce yapmış olduğumuz özel durum açıklamaları çerçevesinde Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Yüksel Kardeş'e ait borsada işlem görmeyen Şirket sermayesindeki paylarının çoğunluğunun, finansal veya stratejik ortaklık için yerli/yabancı şirketlere/fonlara satışı konusunda yapılan danışmanlık sözleşmesi kapsamı dışında herhangi bir özel duruma açıklamasına konu bir bilginin olmadığını beyan ederiz. Pay sahiplerimizin, şirketimiz yetkilileri tarafından yapılan açıklamalar ile KAP duyurularımızı takip etmelerini, bu hususlar dışında çeşitli haber ve internet siteleri ile sosyal medya platformlarında şirketimiz hakkında yayım ve dağıtımı yapılan asılsız haber ve söylentilere itibar etmemelerini önemle rica ederiz." denildi.