FED Başkanı konuştu Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) dahil kripto para piyasaları yeşillendi

FED Başkanı Powell, ekonomik gelişmeler ve faiz kararına dair açıklamaları öncesinde başlayan kripto para piyasalarındaki hareketlilik sürüyor. Kripto para piyasaları Bitcoin ve Ethereum dahil altcoinlerin tamamı yeşillendi.

FED Başkanı konuştu Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) dahil kripto para piyasaları yeşillendi
Editör: Hakan AMAN
01 Aralık 2022 - 00:12
Günün son dakika gelişmesi FED Başkanı Powell tarafından yapılan konuşma oldu. Küresel piyasaları yakından ilgilendiren FED kararları ile alakalı konuşması ile birlikte hareketlilik başladı. Kripto para piyasalarında  Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) tarafında yaşanan toparlanma dikkat çekti.

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, ekonomi piyasalarında hareketliliğe neden oldu. FED Başkanı açaıklamaları ile birlikte başta kripto para piyasaları olmak üzere, pek çok işllemler yeşillendi. Yükseliş sınırlı kalsada piyasaların toparlanması açısından önemli yükselişler olarak öne çıktı.

Powel'dan piyasaları hareketlendiren açıklamada, "Enflasyonu düşürmeye yetecek sıkılaşma düzeyine yaklaşırken faiz artış hızımızı biraz yumuşatmak mantıklı. Faiz artış hızımızı yavaşlatmamızın zamanı aralık toplantısında gelebilir. Enflasyonu kontrol edebilmek için faizi daha ne kadar artırmamız gerekeceği ve para politikasını ne kadar süre kısıtlayıcı şekilde tutacağımız, faiz artırım konusundaki yavaşlamaya ilişkin zamanlamadan çok daha önemli." ifadelerini kullandı.

FED Başkanı açıklaması sonrasında kripto para piyasaları gün içerisinde yükselişe başlamıştı. FED kararları sonrasında ise Bitcoin (BTC) 17 Bin Dolar üzerinde seyretmeye başladı. Ethereum (ETH) 1291 Dolar olarak yüzde 10 değer artışı gördü. BTC ve ETH tarafında güçlenme ve geldiği seviyelerin korunması önemli. Yarın gün boyu farklı, olumsuz açıklama olmaz ise Bitcoin tarafında 18 Bin üzeri yükseliş yorumları gelmeye başladı.

ALTCOINLER YÜZDE 10 ÜZERİNDE SIÇRADI

Piyasalar gün boyu yeşillenmeye başladığı FED açıklaması öncesinde yükselişler görüldü. Alt coin piyasalarında yükselişler pek çok coin için yüzde 10 ve üzeri olarak gözlemlendi. FED etkisi yarın devam eder mi merakla takip ediliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum