Ethereum update ile 9 Milyon Dolar yakıldı! ETH hedefi 3000 USD

ETH 2.0'a hazırlanan yeni ağ ile güncellenirken, Ethereum London hard fork'unun ardından 9 milyon doların üzerinde Ether burn edildi.

Ethereum update ile 9 Milyon Dolar yakıldı! ETH hedefi 3000 USD
Editör: Mertcan BUDAK
06 Ağustos 2021 - 15:34 - Güncelleme: 09 Aralık 2021 - 20:06
Kripto para piyasalarında hakim konumda ikinci sırada yer alan Ethereum için uğpdate zamanı başarılı geçerken burn edilen miktar açıklandı. Milyonların beklşediği güncelleme ile birlikte yakılan ETH miktarı belli oldu. 

Uzun zamandır beklenen Ethereum London hard forku 5 Ağustos'ta yayına girdi ve yeni Ethereum İyileştirme Önerilerinden (EIP) biri 12.965.000 blokta Ether'i yakmaya başladığında ETH fiyatını 2.800 doların üzerine çıkardı.

12 saatten kısa sürede 3.000'den fazla ETH yandı 

Yatırımcılar, Ether'in deflasyonist bir varlık haline geleceğini ve yükseltmenin yüksek gaz ücretleri sorununu çözeceğini umduğundan, Ethereum fiyatı Londra sert çatalının önünde yükseldi. 

Ethereum blok zincirine yapılan en son yükseltme, ağın kullanıcı deneyimini ve değer teklifini iyileştirmeyi amaçlayan EIP-1559 dahil olmak üzere beş yeni Ethereum İyileştirme Önerisi getirdi.

EIP-1559 , işlemlerin blok zincirinde işlenme şeklini değiştirdi ve gaz fiyatını otomatik olarak belirleyen bir algoritma ortaya koydu. 

Yükseltme aynı zamanda Ether'in bir kısmını yok eden ve ETH üzerinde bir miktar deflasyonist baskı oluşturabilecek bir yakma mekanizmasını da içeriyor.  

Ancak, yanmış ücretleri aşan tek koşul altında yeni Eter ihracı sadece görecekti ETH deflasyonist bir varlık haline geldi. Castle Island Ventures'tan Nic Carter, bunun yalnızca "aşırı ücret yoğunluğunun olduğu zamanlarda" olacağını ekledi.

EIP-1559, işlem maliyetlerinin düşürülmesi ve ağ tıkanıklığının giderilmesi gibi avantajlar sağlarken, madenciler daha düşük madencilik ödülleriyle dezavantajlı duruma getirildi.

Madenciler, Londra hard forkundan önce elde ettikleri gelirin aynısını alamayacaklardı. Bununla birlikte, Bitwise Asset Management'ın baş yatırım sorumlusu Matt Hougan, madencilerin organik olarak Ether'in genel değerine bağlı olması nedeniyle, protokol değişiklikleri nedeniyle Ethereum fiyatı yükselirse bu kayıpları telafi edebileceklerini açıkladı.

Londra yükseltmesinin ardından 12 saatten kısa bir süre sonra, değeri 8 milyon doların üzerinde olan 3.000'den fazla ETH yakıldı. Yazma sırasında, 3,310'dan fazla Ether yakıldı ve bu değer 9 milyon doların üzerinde. 

Ethereum fiyatı 3.000 doları hedefleme yolunda

Ethereum fiyatı Londra hard forkunun ardından yükseldi ve 7 Haziran'dan bu yana ilk kez 2.800 doların üzerine çıktı.

Yatırımcılar yükseltme öncesinde hevesli olduklarından, Ethereum fiyatı 21 Temmuz'dan başlayarak 15 yeşil mum bastı. ETH için bir sonraki yükseliş hedefi, minimum engellerle birlikte 3.058 $ 'da %50 Fibonacci uzatma seviyesinde. Boğalar, bir sonraki hedefini güvence altına almadan önce 20 Mayıs'ın yükseği 2.983$'ı fethetmeli. 

Bununla birlikte yatırımcılar, teknik düzeyde ETH'nin biraz fazla satın alınabileceğini öne süren Göreceli Güç Endeksi'ne (RSI) de dikkat etmelidir.