Ethereum (ETH) v2.0 Hard Fork güncellemesi tamamlandı! ETH fiyatı yükseliyor...

Ethereum Londra Hard Fork v2.0 güncellemesi bugün itibariyle hızla tamamlandı. ETH güncellemesinin peşinden grafikler yukarı yönlü sıçramaya başladı. ETHJ fiyatı 2800 Doları kırarak yükseliş beklentisini sürdürdü...

Ethereum (ETH) v2.0 Hard Fork güncellemesi tamamlandı! ETH fiyatı yükseliyor...
Editör: Mertcan BUDAK
05 Ağustos 2021 - 17:45 - Güncelleme: 09 Aralık 2021 - 20:07
Ethereum (ETH) grafiklerine güncelleme coşkusu eklendi. Yükselişi beklenen Ethereum güncellemesinin bugün itibariyle tamamlanmasının peşinden yükseliş trendine girdi. Belli seviyelerin aşılmaya başlandığı Ethereum için trend devam ediyor. Başarılı geçen Ethereum Hard Fork v2.0 Londra güncellemesinin üzerinden geçen süreçte ETH yukarı yönlü tırmanış başladı. ETH akşam saatlerinde başlayan yükselişi ile 2800 Dolar bandını kırmış oldu. 

Kripto para piyasalarında önemli yükselişler, önemli gelişmeler 5 Ağustos tarihine damga vurmaya devam ediyor.  2021'de Ethereum için en çok beklenen güncellemelerden biri, bu Perşembe sabahı (5) GMT saatiyle 9:34'te çıkarılan 12.965.000 blokta başarıyla tamamlandı. Yaşanan bu önemli gelişme yatırımcısı başta olmak üzere Dünya genelinde yakından takip edilirken, yatırımcıların gözleri ise grafiklerde. Çünkü merakla beklenen bu güncellemenin bir yükseliş getireceği kaçınılmazı başlamış durumda.

"Londra" olarak adlandırılan hard fork, beş Mainnet Ethereum İyileştirme Önerisini (EPI) etkinleştirdi ve EIP-1559, para biriminin oran sisteminin çalışma şeklini değiştiren en önemli güncelleme oldu. Bu sabah start verilen Hard fork London güncellemesi başarılı sonuçlandı ve işlemler daha hızlandı. Diğer taraftan ETH yönünü yukarı çevirerek yükselişe geçti. 

ETH ağının yaklaşık %12'sinin bir konsensüs hatası nedeniyle birkaç saatliğine çevrimdışı olduğu Mayıs "Berlin" güncellemesinin aksine , bu Perşembe günkü hard fork sorunsuz bir şekilde sona erdi.

Hard fork, ETH çalıştıran düğümler tarafından doğru şekilde uygulanmadığı takdirde ağı ikiye bölebilen ve Ethereum Classic'te olduğu gibi yeni bir kripto para biriminin oluşturulmasına neden olan karmaşık bir yükseltmedir .

Yatırımcıları bir güncelleme hatası durumunda ortaya çıkabilecek herhangi bir riskten korumak için, çoğu Brezilya borsası , ERC-20 standardına dayalı olarak Ethereum ve tokenlerin çekilmesini ve yatırılmasını geçici olarak askıya aldı .

Ethereum ağı tekrar stabilize olduğu için hizmetlerin bu Perşembe sabahı normal şekilde çalışmaya başlaması bekleniyor .

Ethereum ağı şimdi nasıl görünecek?

Bugünden itibaren Ethereum ağında işlem yapan kullanıcılar , yalnızca ağ tarafından otomatik olarak belirlenen bir taban ücret ödeyecek. Bu şekilde, madencilere gitmek yerine işlemleri finanse etmek için kullanılan tokenler yakılır, eter arzı azalır ve kasıtlı ağ tıkanıklığı önlenir.

Eski sürümden farkı, reşit olmayanların artık ücret talep etmemesidir; ağ, Ethereum ekosisteminde daha fazla tutarlılık yaratan bir algoritma kullanır .

Tedbir ayrıca önemlidir çünkü ETH'yi dolaşımdan kaldırarak ve piyasadaki arzını azaltmaya yardımcı olarak para biriminin enflasyonunu frenleyecektir - bu teoride değer kazanmasını artırabilir.

Hard fork, gaz geri ödeme sistemini sonlandıran EIP-3529 gibi ekosistemi daha istikrarlı ve verimli hale getiren dört iyileştirmeye daha sahip olacak.

ETHUSDT 5 Ağustos Son 24 Saatlik Kripto Grafiği

Ethereum güncellemesi öncesi son 24 saatlik grafiğe bakıldığındaen düşük seviyesi 2534 Dolar olan ETH en yüksek 2816 Dolar seviyesine kadar yükseliş gösterdi. Haberimizin yayına hazırlandığı sırada ise ETH 2774 Dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyordu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum