En iyi mobil oyunlar 2020 yılı için belirlendi Dünyanın en çok indirilen mobil oyunları hangileri?

2020 yılı içerisinde en çok indirilen mobil oyunlar listelendi. 2020 en iyi mobil oyunları hangileri? İşte, bu yılın en çok oynana mobil tabanlı oyunları.

En iyi mobil oyunlar 2020 yılı için belirlendi Dünyanın en çok indirilen mobil oyunları hangileri?
Editör: Mertcan BUDAK
16 Nisan 2021 - 20:30 - Güncelleme: 07 Mayıs 2021 - 16:44
Corona virüsünden sonra evlere kapanan milyonlarca insan kendilerine yeni uğraşlar ve zaman geçirmek için yeni kanallar aramaya başlamışlardı. Bu arayışlar sırasında insanların en çok yığılma gösterdikleri konulardan biri ise tartışmasız mobil oyunlar oldu. Aralarında küçük çaplı ve sadece zaman öldürmek için bir kaç saat oynayabileceğimiz oyunlardan, karakterimizi geliştirip uzun uğraşlar sonucu hedeflerimize koşabileceğimiz oyunlara kadar birçok yapım insanları bu zor dönemde hayata bağlamış durumda. Ayrıca online tabanlı mobil oyunlara olan ilgide bir hayli artmış durumda. Eve kapanan insanlar sosyal çevrelerini online tabanlı oyunlara taşıyarak yeni arkadaşlar edinebiliyor veya hali hazırda bulunan arkadaşları ile bu oyunlarda buluşarak eğlenceli vakitler geçirebiliyorlar. Şüphesiz ki pandemi döneminde özellikle oyunlara karşı olumsuz önyargıları bulunan eski kuşakların bile ellerindeki cep telefonlarından mobil oyunlar eksik olmuyor. Peki 2020 yılında en çok indirilen mobil oyunlar hangileri? İşte bu yılın en çok indirilen mobil oyunları.

En çok indirilen mobil oyunlar 2020

Garena Free Fire: 218 milyonPubg Mobile'dan esinlenmiş onlarca oyunun en başarılısı olan Garena Free Fire, öyle ki Pubg Mobile'dan bile daha fazla indirme sayısına sahip olarak listenin en başında yer alıyor. Tıpkı Pubg'deki gibi 50 kişi ile beraber atladığımız bir harita üzerinde bulduğumuz çeşitli silahlar veya geliştirme ekipmanlarıyla, hayatta kalan en son insan olmaya çalışıyoruz. Oyunda ister hızlı bir silah seçip seri bir şekilde düşmanlarınızı yok edebilirsiniz isterseniz ise taktiksel olarak bulduğunuz en mantıklı konumda kalarak size yaklaşan oyuncuları avlayabilirsiniz.

Google Chrome kısayolları! Google Chorme'da işinize yarayacak birbirinden faydalı kısa yollar


Subway Surfers: 227 milyon
Neredeyse mobil cihazların hayatımıza girmesi kadar eski bir oyun olan Subyaw Surfers, günümüze geldiğimizde bile hala listelerde adını geçirmeyi başarıyor. Oyunda trenlere grafiti yapan kahramanımızın onu yakalamaya gelen güvenlikten kaçışını temel alıyoruz. Sonsuza kadar süren bu koşuşturma sırasında önümüze çıkan engellere ve trenlere çarpmadan en yüksek skoru yakalamaya çalışıyoruz. Ayrıca bu koşuşturma sırasında karşımıza çıkan roket ve yükseklere zıplamamıza yardımcı ekipmanlar ile elimizi güçlendiriyoruz. Bir iddiaya göre yıllardır sevilerek oynan oyunun arkasında büyük bir hüzün yatıyor. Söylenenlere göre oyunu geliştiren yapımcı bir tren kazasında ölen oğlunun anısını yaşatmak için piyasaya sürmüş Subway Surfers oyununu. Belki de oyunun yıllardır eskimeyen bir ruha sahip olması ve her dönem adından söz ettirmesi bu olayın bir yansımasıdır.

Among Us: 285 Milyon
Çıktığı dönemlerde adından pekte söz ettiremese de 2020 yıllarının başlarında oyun içerik üreticilerinin odak noktası haline gelen Among Us bu adımdan sonra çok kısa süre içerisinde ciddi indirme sayılarına ulaştı. Oyunun temelinde harita içerisindeki görevleri tamamlarken bir yandan da içimizdeki hainlerden kaçmaya çalışıyoruz veya o hainler yerine geçip rakiplerimizi gizlice avlıyoruz. Burada kilit kelime "gizlice" oluyor. Çünkü rakiplerimizi avlarken kendimizi belli edersek oyun sonunda yapılan konseyde adımız açığa çıkar ve kaybederiz.

Pubg Mobile: 175 milyonTaklitleri bile indirme sayılarını neredeyse ikiye katlarken 2020 yılı için listelerde Pubg Mobile oyununu görmemek olmazdı. Aslen PC platformu için geliştirilen oyun yine oyun içerik üreticileri ve canlı yayın platformu kullanıcıları tarafından büyük ilgi görünce Mobil ve konsol platformlarına da geliştirildi. Özellikle ülkemizde oyun içinde sunduğu çeşitli sosyal etkinlikler ve eğlenceli oynanış tarzıyla ön plana çıkan Pubg Mobile, en çok oynananlar arasında yerini aldı. Oyunun temel amacı takımlar halinde veya bireysel olarak bir uçaktan atladığımız haritada kendimize en stratejik noktayı seçerek yerden bulduğumuz silah ve ekipmanlarla hayatta kalmamız. Bu hayatta kalma yarışı sırasında tek problemimiz bizi avlamaya çalışan insanlar değil ayrıca sürekli olarak daralan harita. Haritanın dışında kaldığımız sırada canımız yavaş yavaş azalmaya ve en sonunda ölmeye başlıyoruz.

Gardenspaces: 171 milyonÖzellikle internet reklamlarında ve YouTube videoları sırasında karşımıza çıkıp duran Gardenspaces oyunu aslen bir yapboz oyunudur. Bu kadar fazla kitleye sahip olmasının tartışmasız başlıca nedenlerinden biri tabi ki başarılı ve bağzı durumlarda can sıkan yoğun reklam stratejisi oluyor. Oyun sırasında sırasıyla yükselebileceğiniz 7 bin civarı yapboz bulunuyor. Ayrıca oyuna düzenli olarak yüzlerce yeni yapboz eklenmeye devam ediyor.

Hunter Assassin: 155 milyonBir nevi bulmaca tarzına sahip olan oyunda kontrol ettiğimiz kahraman çevreye adapte olarak hedeflerini vurmaya çalışıyor. Hunter Assassin ile ilgili en dikkat çekici özellik ise, oyunun Türk yapımcılar tarafından geliştirilmiş olması. Son yıllarda özellikle mobil oyunlarda Türk geliştiricilerinin başarıları göz ardı edilemeyecek kadar fazla. Öyle ki 2020 yılında en çok indirilen oyunlar arasında bile kendini gösteren yapımlarımız mevcut.

Brain Out: 138 milyonBenzerlerine sıkça rastlanan Brain Out oyunu aslen bir bulmaca oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Brain Out'u benzerlerinden ayıran en dikkat çekici özelliği ise bulmacaları çözerken bazen görüklerimizden fazlasını düşünmemiz gerektiği senaryolar. Oyun sırasında bazen çözüm gözümüzün önünde olmasına rağmen kolay olanı değil de zoru düşündüğümüz için ufak çaplı sinir krizlerine girebiliyoruz. Her yeni bulmacada kendine biraz daha bağlayan oyun ciddi indirme sayısıyla başında fazlaca vakit geçirebileceğiniz başarılı bir yapım.

My Talking Tom Friends: 32 milyonMobil oyun cephesinde bir klasik olmuş oyun My Talking Tom'un yapımcılarından yeni oyun, My Talking Tom Friends. 2013 yılında piyasaya çıkan My Talking Tom oyunu o dönemlerde hemen hemen her mobil kullanıcının cihazında bulunuyordu. Söylediğimiz sözleri kendi komik ses tonuyla tekrarlayan kedi Tom'u çeşitli ev ortamlarında ve özelleştirmelerle değiştirerek oyuna farklı bir yorum katabiliyorduk. Yapımcılar yeni oyunlarında Kedi Tom ve arkadaşlarını bir ev ortamında sanal olarak beslememiz gereken bir sistem oluşturmuşlar. Ayrıca sevimli kahramanlarla oyunlar oynayıp onları gerçek evcil hayvanlarımız gibi büyütebiliyoruz.

Tiles Hop: EDM Rush!: 151 milyonGeçmiş dönemlerde büyük başarı yakalayan Piano Titles oyunu ile benzerlik gösteren Tiles Hop: EDM Rush!, ekranda bulunan topu önümüze akan karelere değdirerek ritmi yakalamamıza ve en sevdiğimiz şarkıları sanki kendimiz çalıyormuşcasına dinlememize olanak sağlıyor.

Ludo King: 36 milyonOyunda dört adet figürü başlangıç noktasından alıp harita üzerindeki ana merkeze getirmeye çalışıyoruz. Oyun Hintlilerin eskilerden beri oynadığı peçiç oyunundan fazlaca esinlenerek tasarlanmış.

YORUMLAR

  • 0 Yorum