Elon Musk Twitter için 44 Milyar Dolar ödeyecek! Musk ve Dorsey'den son dakika açıklamaları...

Dünya bu son dakika gelişmesinin ayrıntılarını öğrenmek için merakla haberlere bakıyor. Twitter 44 Milyar Dolar bedelle Eon Musk'ın olmak üzere. Twitter yönetimi yeşil ışığı yaktı, Dorsey ve Musk açıklamaları peş peşe geldi,

Elon Musk Twitter için 44 Milyar Dolar ödeyecek! Musk ve Dorsey'den son dakika açıklamaları...
Editör: Hakan AMAN
26 Nisan 2022 - 17:12 - Güncelleme: 26 Nisan 2022 - 17:15
Dünyanın en zengin insanı konumunda lider durumda olan Elon Musk, Tesla ve SpaceX firmalarının yanına Twitter!ı koymak üzere. Son günlerin en fazla konuşulan konusu Twitter yönetiminin Elon Musk'ın satın alma teklifine sıcak bakması oldu. Tüm Dünya genelinde Elon Musk ve twitter konuşuluyor.

44 MİLYAR $ ÖDEYECEK!

Sahibi olduğu hemen her gayrimenkulü geride bıraktığımız yıllarda satarak üzerinde emlak tutmayan Elon Musk, twitter için 44 Milyar Dolar gibi bir rakamı ödeme hazırlığında olduğu ifade ediliyor. Gerek ülkeler, gerek pek çok insan Elon Musk'ın satın alacak olması ve yapılacak önemli değişiklikleri merakla bekliyor. Herkes için özgür bir platform sunma hedefiyle Musk'ın Twitter'ı satın alması sonrası daha belirgin hissedileceği kaydedildi. Uzun süredir tüm varlıklarını satan ve Tesla'da gelen rekor kar ve zenginliğini bu kez Twitter hisselerine yatırmak üzere olan Musk'ın keyfi yerinde. Çünkü dilediği platformu satın alıyor...

Twitter'ı satın almak için hisse başına 54.20 dolar karşılığında toplam 44 milyar dolarlık bir teklif yapan Elon Musk, platformun yönetiminin onay vermesiyle bu dev satın alma hemen her ülkede gündemin ilk maddesi olmuş durumda.
YENİ DÖNEM 
 
Özellikle ifade özgürlüğü alanı başta olmak üzere, hakaret dolandırıcılık ve diğer pek çok olumsuzluğun Musk ile birlikte değişeceği ifade ediliyor. Musk, "İfade özgürlüğü, işleyen bir demokrasinin temel taşıdır ve Twitter, insanlığın geleceği için hayati önem taşıyan konuların tartışıldığı dijital şehir meydanıdır." dedi.


DORSEY'DEN İLK TWEET

Dünyanın en önemli sosyal medya platformunu hayata geçiren ve bunu rekor fiyatlara taşıyan şirketin kurucusu Jack Dorsey, tek bir tweet ile tüm olayları özetledi. Twitter Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi Jack Dorsey Elon Musk'ın şirketi 44 milyar dolara satın almak üzere yönetimle anlaşması üzerine ilk açıklamasını İngiliz rock grubu Radiohead'in 'Everything in its right place' (Her şey doğru yerinde) isimli parçasını paylaşarak yaptı.
 
Dorsey "Twitter küresel bir bilince en yakın şey. Buradaki fikir ve hizmet beni ilgilendiren tek şey. Twitter her zaman benim öncelikli konum ve en büyük pişmanlığım olmuştur. Wall Street ve reklam modeli Twitter'ın sahibi haline gelmişti. Twitter'ı Wall Street'ten geri almak ilk doğru adımdır" dedi.


 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.