Elon Musk, Twitter'da en yüksek hisseye sahip oldu

Twitter'da 80.2 Milyonu aşan kullanıcı kitlesi ile rekor sahibi Elon Musk, Twitter'ın en yüksek hisselerine sahip yatırımcısı oldu.

Elon Musk, Twitter'da en yüksek hisseye sahip oldu
Editör: Mertcan BUDAK
04 Nisan 2022 - 22:54 - Güncelleme: 11 Nisan 2022 - 16:52
80.2 Milyonu aşkın kullanıcı kitlesiyle Dünya üzerinde hemen her ülkeden takip edilen milyarder isim Elon Musk, bu kez Twitter hisseleri ile gündemde. Musk, Twitter hissesi satın aldı. Twitter'da en yüksek hisseye sahip olmuş oldu. Twitter hisseleri Borsa'da uçtu, DOGE ise yüzde 10 yükseldi.

Dünya üzerinde rekor bir kitleye hitap eden twitter fenomeni gibi manipülasyonlar ile Dogecoin indirip kaldıran ünlü milyarder Elon Musk, son dakika yaptı yapacağını. Bu kez Twitter'ın en büyük hissedarı oldu.

Dünya devi sosyal medya platformu Twitter hissesi satın alan Tesla ve SpaceX gibi küresel markalarına sahibi Elon Musk, gündemde yer alamaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün Tesla ile alakalı Almanya fabrikasında üretimin başlaması ile gündemden düşmeyen Musk, Rusya Devlet Başkanı Putin'e de meydan okumuştu. 
 

Tesla 2022 teslimat rekoru 309 Bin ....


MANİPÜLATİF PAYLAŞIMLARIN KRALINI YAPIYOR

Özellikle kripto para piyasalarını adeta sallayan Musk, yaptığı manipülasyonlar ile sıkça anılıyor. Dogecoin paylaşımları, Tesla Bitcoin paylaşımları ile piyasaları alt üst eden isim olarak anılıyor.

Teitter ve DOGE değeri yükselişe geçti!

Tesla ve SpaceX’in sahibi olan ünlü isim Elon Musk, sosyal medya platformu Twitter’ın yüzde 9 hissesini alarak en büyük paya sahip kişi olarak öne çıktı. Musk'ın hisselerinin toplamı 2,89 milyar dolar değerinde olduğu kaydedildi. Bu hisse alımı ile birlikte Twitter hisseleri bir anda rekor yükseliş sergiledi. Aynı zamanda Dogecoin kripto varlığı yüzde 10 civarı bir yükseliş sergiledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum