Elon Musk NFT çılgınlığınada el attı! İlginç videoda ne anlatmak istedi?

Dünyada adından en çok bahsedilen girişimcilerden biri olan Elon Musk Bitcoin'den sonra NFT çılgınlığınada el attı. Elon Musk, Twitter'dan paylaştığı şarkısını NFT olarak satıyorum dedi.

Elon Musk NFT çılgınlığınada el attı! İlginç videoda ne anlatmak istedi?
Editör: Mertcan BUDAK
22 Mart 2021 - 15:09 - Güncelleme: 22 Mart 2021 - 15:13
Son zamanlarda popülerliği artan NFT başta sanat camiası olmak üzere teknoloji şirketleri, gıda firmaları ve ünlü oyunculara kadar herkesin gündeminde. Dijital ortama adapte edilmiş bir sanat eserinin sanal kopyasını kripto paralar aracılığı ile satışa koyma işlemi olan NFT her geçen gün yeni bir haberle karşımıza çıkıyor.
 Bu kez haberimize konu olan isim Tesla ve SpaceX gibi büyük teknloloji ve uzay şirketleri krucusu Elon Musk. Bildiğiniz gibi Elon Musk yakın zamanda Bitcoin piyasasına el atmış ve coinlerin çok yüksek değer artışı yakalamasını sağlamıştı. Özellikle Dogecoin tarafına oynayan Elon Musk, geçtiğimiz günlerde yaptığı paylaşımda Dogecoin'in simgesi olan Shiba Inu cinsi köpeğin Ay'a Dogecoin bayrağı diktiği bir fotoğraf paylaştı.

 
Dogecoin'e yaptığı yatırımlar ve sosyal medya hesapları üzerinden destekleri sayesinde ciddi bir fiyat artışı yakalanmıştı.

Elon Musk NFT'yede el attı

Başarlılı milyarder Twitter hesabından paylaştığı videoda “NFT’ler hakkındaki bu şarkıyı, bir NFT olarak satıyorum” dedi.

 
Çok geçmeden söz konusu video internet ortamında konuşulmaya başlandı. Ancak video hakkında en dikkat çekici başlıklardan biri içerisine gizlenmiş olan subliminal mesajlar oldu.

Şarkı için paylaşılan videoda altından bir kupaya benzer cisim üzerinde farklı figürler dikkat çekti. Kupanın en üstünde bulunan NFT tabelası ay yüzeyine yerleştirilmiş olarak karşımıza çıkıyor. Bu durum Elon Musk'ın geçtiğimiz günlerde yaptığı aydaki dogecoin göndermesi ile birbirine çok benziyor. Ayrıca kupanın alt bölümünde bulunan hayvan figürlerinden bir diğeride Musk'ın gözdesi Dogecoin'in köpeği olarak karşımıza çıkıyor.

“Gösterişiniz için NFT, bilgisayarlar asla uyumaz, doğrulanır, garantilidir.”


Elon Musk'ın yayınladığı videoda dikkat çeken bir diğer kısım ise şarkının sözleri. Şarkı sözlerinde açık bir şekilde “Gösterişiniz için NFT, bilgisayarlar asla uyumaz, doğrulanır, garantilidir.” sözcükleri geçerken bu kelimelerin birden çok altmetnide olduğu savunuluyor. 

Yalnızca Dogecoin kabul edecek

Elon Musk NFT'ile satışa sunduğu eserini yalnızca Dogecoin teklifleri ile satacağını söyledi. Bu durum insanları çok şaşırtmadı keza Musk'ın Dogecoin yakınlığını çok fazla örnekte görüyoruz. Ayrıca Elon Musk NFT eseri için 420 milyon token yani 15,4 milyon dolar teklif etti. Geçtiğimiz Şubat ayında Musk'ın kız arkadaşının bazı NFT eserlerini toplamda 5,8 milyon dolara sattığını düşünürsek Elon Musk'ın bu her detayı bambaşka şeyler anlatan eseri ciddi rakamlara alıcı bulabilir.