Elon Musk, Mavi Tık "Twitter Blue" hizmetini bir kez daha erteledi

29 Kasım'da satışlarına başlanacağı duyurulan Twitter Blue, "Mavi Tık" satışları Elon Musk'ın açıklaması ile ertelendiği duyuruldu.

Elon Musk, Mavi Tık "Twitter Blue" hizmetini bir kez daha erteledi
Editör: Hakan AMAN
22 Kasım 2022 - 07:34 - Güncelleme: 22 Kasım 2022 - 08:35
Twitter Blue ile Mavi Tık almak isteyenlere ücretli olarak satılması planlanan ürün Musk'ın açıklamasıyla bir kez daha ertelendi. 

Dünyaca ünlü milyarder Elon Musk, Twitter'ı satın alması sonrasında atılımlarını sürdürüyor. Bu kapsamda Twitter Blue için ikinci defa erteleme kararı aldı.

Geride bıraktığımız haftalarda ücretli olarak satılan Mavi Tık "Twitter Blue" hizmetini satın alan bazı sahre hesapların paylaşımları nedeniyle özellikle borsa manipülasyonları nedeniyle şirketlerin büyük zarar etmesine neden olmuştu. Yaşanan bu sahte hesap skandalları sonrasında ise Musk tarafından gerekli güvenlik önlemlerin alınması için Blue hizmeti bir müddet askıya alınmıştı. 29 Kasım tarihinde yeniden satışlarına başlanması planlanan Twitter Blue, "Mavi Tık" hizmeti için bir erteleme daha geldi.
 
Konuyla ilgili paylaşımda bulunan Elon Musk, twitter hesabından, "Kimliğe bürünmeyi durdurma konusunda yüksek güven duyulana kadar Blue Verified'ın yeniden lansmanını ertelemek.

Muhtemelen kuruluşlar için bireylerden farklı renk kontrolü kullanacaktır."
diyerek duyurdu.

elon musk twitter blue