Kripto para borsalarına güven azaldı!

Güvenli kripto para borsası arayışına giren yatırımcı FTX iflas süreci ile başlayan yeni süreçte hem tedirgin, hem temkinli.

Kripto para borsalarına güven azaldı!
Editör: Hakan AMAN
22 Kasım 2022 - 07:16
Global piyasaları sarsan Dünya'nın önemli kripto para borsası FTX'in iflası ile başlayan domino etkisine yakalanmak istemeyen yatırımcı, güvenli borsa arayışına girdi. Kripto para borsalarının gözler önünde milyarlarca doları buhar ettiğini gören yatırımcı soğuk cüzdanlara yönelmiş durumda. Piyasalarda güvensizlik hakim 

Dünyanın en büyük ikinci kripto borsasının iflas koruması başvurusunda bulunması, kripto ekosisteminde deprem etkisi yaratırken, yatırımcıyı korku sarmış durumda. FTX ile başlayan iflas krizinin kripto piyasalarında yılın başından bu yana yaşanan kaybı 2 trilyon dolar seviyesine çıkardığı belirtiliyor. Diğer taraftan güvenli borsa arayışa giren yatırımcılar için uzmanlar, likidite konusunda şeffaf olan borsalara yönelmeleri konusunda uyarılarda bulunuyor.

Kripto para piyasalarına hizmet veren bir borsa yöneticisi, “Kripto ekosisteminin yakından tanıdığı ve güvendiği bir ismin sahibi olduğu borsanın iflas koruması başvurusunda bulunması ekosistem paydaşlarının güvenini kırdı. Bu noktada yatırımcılar, güvenle işlem yapabilmek için likidite durumu konusunda şeffaf ve güçlü olan borsalara yönelmeli." diyerek yatırımcıyı uyardı.