Elon Musk kararlı! 1.5 milyar üzerinde Twitter bot hesap silinecek

Elon Musk'ın sahibi olduğu twitter üzerinde bot hesabı olanlara kötü haber! 1.5 milyar adet twitter bot hesabının silinmesi için düğmeye basıldı.

Elon Musk kararlı! 1.5 milyar üzerinde Twitter bot hesap silinecek
10 Aralık 2022 - 08:36
Dünya'nın en zengin iş insanı Elon Musk'ın sahibi olduğu sosyal medya devi Twitter'da her yeni gün farklı bir gündem ile medyada geniş yer buluyor. Son olarak Twitter merkez binasının daha verimli kullanılmasını, çalışanların eve gitmeden binada yatabilecekleri yatakhaneler ile şaşkınlıkla takip edilen haberlere bu kez bot hesaplar eklendi.

Twitter bot hesapları Dünya gündeminde. Hemen her ülkede tepkiyle karşılanan bot hesaplar nedeniyle hükümetler düşürülüyor, seçimler etkileniyor, toplumsal yaralar kaşınıyor. Bu kapsamda Twitter'ın sahibi Elon Musk, dev platformu satın alırken oldukça yüksek sayıda bot hesapların faal olduğunu tüm Dünya'ya duyurmuş, almaktan vazgeçme sebebi olarak öne sürmüştü. Twitter'ı satın alması sonrasında ise şaşkınlığa neden olan bot hesaplar ile mücadeleye girişen Musk, sayıları milyarı aşan bot hesapları silmek için düğmeye bastı.

Konuyla ilgili olarak Twitter'ın aktif patronu Musk, art arda yaptığı paylaşımlarda Twitter ile ilgili yeni planlarını sıraladı. Bot hesapların silinmesi bu listede.

“Twitter, yakında 1,5 milyar hesabın isim alanını boşaltmaya başlayacak.” diyen Musk, bu silinecek isimlerin yıllarca girilmeyen ve tweet atılmayan hesaplar olduğunu belirtti.

Musk, ayrıca Twitter’in kullanıcıların gerçek hesap durumunu gösterecek bir yazılım güncellemesi üzerinde çalıştığı bilgisini paylaşarak, “Böylece gizli hesap kısıtlama altında olup olmadığınızı, bunun nedenini ve nasıl itiraz edeceğinizi açıkça biliyor olacaksınız.”
ifadelerini kullandı.