Elon Musk'ın twitter hisseleri etkisi DOGE USDT'ye yüzde 20 artış yansıttı

Elon Musk'ın satın aldığı Twitter hisseleri Dogecoin tarafında yüzde 20 artışla etki etti.

Elon Musk'ın twitter hisseleri etkisi DOGE USDT'ye yüzde 20 artış yansıttı
Editör: Mertcan BUDAK
05 Nisan 2022 - 20:52 - Güncelleme: 07 Nisan 2022 - 23:36
Dogecoin topluluğu bugün keyifli. Elon Musk'ın satın aldığı hisseler Dogecoin'e yaradı. Tesla ve SpaceX şirketlerinin yanına Dünyanın sosyal medya devi Twitter hisselerini ekleyen Elon Musk, hem twitter hisselerini hem de DOGE fiyatını uçurdu. Dogecoin, Elon Musk'ın hisse alımı sonrası yönünü yukarı çevirdi. Bugün sert bir sıçrama yapan Dogecoin fiyatı 0,1770 Dolar üzerini gördü. 

Kripto para piyasalarında bir kez daha Elon Musk ismi öne çıktı. Twitter'dan satın aldığı hisseler sayesinde Nasdaq'ta şirketin hisselerini uçuran Elon Musk, bu kez Dogecoin fiyatını arttırdı. DOGE USDT bugün yükselişini hızlandırdı ve bir anda yüzde 20 üzerinde değerlendi.

Nisan ayında Dogecoin tarafında Elon Musk etkisi devam ediyor. Twitter'ın çoğunluk hisselerine rekor bir ücret ödeyerek satın alan  Musk, önce twitter hisselerini coşturdu. Şimdi ise Dogecoin kripto varlığını yüzde 20 değerlendirdi. Bu akşam başlayan yükseliş ile Dogecoin uçuşa geçti. Hemen her attığı twitle DOGE USDT'yi uçuran Musk, bu kez yüzde 20 oranında bir etki sağladı.

Akşam saatlerinde başlayan yükselişle bir anda 0,1770 Dolar üzerinde işlem gören Dogecoin bu seviyede tutunamadı. Kısa süre sonra 0,17 seviyelerine geri çekildi. Şu saatlerde ise 0,1712 Dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Elon Musk, Twitter'da en yüksek hisseye sahip oldu


YORUMLAR

  • 0 Yorum