Elon Musk'ın son tweetleri Dogecoin'i sert sıçratamadı

Elon Musk, Dogecoin için yeni bir dizi tweet attı ama etkisi çok büyük olmadı!

Elon Musk'ın son tweetleri Dogecoin'i sert sıçratamadı
Editör: Mertcan BUDAK
01 Temmuz 2021 - 17:01 - Güncelleme: 09 Aralık 2021 - 20:07
Kripto para piyasalarının manipülatif ismi Elon Musk, bugün bir kez daha twitter üzerinden sahne aldı ve 3 farklı tweet atarak Dogecoin'i "pump"lamaya çalıştı. Belli bir seviye yükselen Dogecoin umulduğu gibi sıçrayamadı...

Dogecoin için her türlü tweeti atmaktan kaçınmayan ünlü milyarder Elon Musk, bugün peş peşe attığı DOGE tweetleri pek işe yaramadı. Belli bir seviye yükselen Dogecoin büyük bir patlama gerçekleştiremedi. DOGE yükselişinin hemen sonrasında ise düşüş gelmeye başladı.

Dogecoin ( DOGE ) fiyatları, 1 Temmuz'da Twitter'da Tesla CEO'su Elon Musk'tan başka bir onay aldıktan sonra yükseldi ancak fırlamadı .

Milyarder girişimci, saat 8:43'te UTC'de bir tweet yayınladı - Marlon Brando'nun ikonik karakteri Don Vito Corleone'yi gösteren Godfather temalı bir meme, "ÇALIŞMA ZAMANINDA BANA ÇALIŞTIĞINIZ KODU SÖYLEMEK İÇİN GELİYORSUNUZ."
 

Elon Musk, "Doge'u serbest bırakın" dedi! Dogecoin, Musk tweetleri ile sert yükseldi...


Bu arada Musk, "Doge'u Serbest Bırakın!" tweetine başlık attı.
Tweet'in yayınlanmasından saniyeler sonra, DOGE/USD döviz kuru 0.24 dolardan 0.261 dolara yükseldi - yaklaşık %8.42. Pariteyi 0.247 $'a kadar düşüren bir satış davası izledi. Tam o sırada, UTC saat 9:24'te Musk, "Baby Doge, doo, doo, doo, doo, doo, Baby Doge, doo, doo, doo, doo, doo, Baby Doge, doo, doo" yazan başka bir anlamsız mesajı tweetledi. , doo, doo, doo, Bebek Doge."


Sonraki birkaç saat içinde, DOGE/USD, Musk faktörü üzerinde 0,261 dolarlık gün içi yüksek seviyesini geri almaya çalıştı, ancak kâr amacı güdenler, yukarıdaki grafikte büyük mum yükseliş fitilleri ile gösterildiği gibi, yukarı yönlü büyük bir yükseliş göstermedi.

Yine de Dogecoin, UTC saat 12:00 civarında neredeyse %0,5 düştü ve Musk'ın kripto para piyasası üzerindeki etkisinin azalmakta olduğunu ima etti..

Bu yılın başlarında, Tesla CEO'sunun Dogecoin'i yürekten desteklemesi, perakende liderliğindeki büyük fiyat artışlarına neden oldu, öyle ki, kripto para biriminin piyasa değeri Mayıs başında neredeyse 100 milyar dolara ulaştı.


DOGE/USD döviz kuru 0,76$'lık rekor seviyeye yükseldi.

Parite, Bitcoin ( BTC ), Ether ( ETH ) ve XRP dahil olmak üzere neredeyse tüm üst düzey varlıkların  %50'den fazla çöküşünü gören önemli bir kripto piyasası düzeltmesi nedeniyle iki ay önceki değerinin yarısı değerinde. aynı zamanda. Dogecoin gibi altcoinler tipik olarak Bitcoin ile senkronize ticaret yapar.

Bebek Doge patlıyor

Dogecoin kısa süreli yukarı yönlü yükseliş kaydederken, taklitçi meme coinlerinden biri olan Baby Doge Coin (BABYDOGE), Musk'ın saat 9:24 UTC tweet'inden sonra keskin bir şekilde tırmandı.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.