Eksun Gıda halka arz onayını aldı

SPK'dan son dakika yeni halka arz onayı. SPK; Eksun Gıda Tarım halka arz onayını verdiğini son bülteninde duyurdu. İşte Eksun halka arz ayrıntıları.

Eksun Gıda halka arz onayını aldı
Editör: Burak TOKA
09 Mart 2023 - 21:46
Borsa İstanbul'a yeni bir gıda tarım şirketi adım atmak üzere. SPK gıda alanında faaliyet gösteren ISO 500 listesinde yer alan firmanın halka arz talebini onayladı. 

Günün son dakika halka arz haberi SPK bülteni ile geldi. SPK Eksun Gıda Tarım halka arz onayını verdiğini duyurdu. İlgili halka arz kararına ilişkin ayrıntılar belli oldu. İşte Eksun halka arz detayları.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) 9 Mart 2023 tarihli bültenini yayımladı. SPK bülteninde onay verilen halka arz şirketi açıklandı. Borsa İstanbul'da işlem görecek yeni halka arz şirketi gıda ve tarım şirketi. Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu (İSO 500) listesinde üretimden satışlara göre 324. sırada yer alan ve bünyesinde Sinangil markalı unları da barındıran Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş., Borsa İstanbul A.Ş.’de (BİST) işlem görecek.

SPK bülteinde 9 Mart tarihinde alınan karar gereği Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş. firmasının halka arz talebi onaylandı. Eksun Gıda Tarım halka arz olacak. Eksun Gıda halka arz bilgilerine göre 70 milyon TL sermayeli şirket 48,90 TL'den halka arz edilecek.Eksun Gıda Tarım

1996 yılından beri sektörde faaliyetlerini sürdürmekte olan Eksun Gıda 2’si Tekirdağ’da 1’i Konya’da olmak üzere 3 fabrikada üretim yapıyor. Yaklaşık 96 bin metrekare açık ve kapalı alana sahip olan Eksun Gıda, yıllık 600.000 ton buğday kırma kapasitesi, organize dağıtım ağı ve yaklaşık 42.000 ton buğday depolama kapasitesiyle ülkemizin lider un üreticisidir.

Eksun Gıda, endüstriyel un segmentinde Sinangil Profesyonel ürün grubu altındaki Ekmeklik, Çeşitlik, Tam Buğday, Gofretlik, Bisküvilik, Kek Un, Lüks Sandviçlik, Tostluk ve Ramazan Pidesi yapımında en çok tercih edilen Pidelik Atbazar markalarıyla üretimine devam ediyor.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.