Düzce 6.0 büyüklüğünde deprem ile sarsıldı! Bakan Soylu Düzce'de son rakamları verdi

Düzce'de meydana gelen deprem ile alakalı ilk veriler, son rakamlar güncellendi. Süleyman Soylu bölgede yetkililerden bilgi alırken, Bakan Fahrettin Koca ilk resmi rakamları duyurdu.

Düzce 6.0 büyüklüğünde deprem ile sarsıldı! Bakan Soylu Düzce'de son rakamları verdi
Editör: Hakan AMAN
23 Kasım 2022 - 07:47
Düzce'de sabaha karşı uykuda yakalayan deprem sonrası tüm Türkiye ayakta! İstanbul başta olmak üzere, Ankara, Eskişehir, Bolu, Bursa, Sakarya ve daha pek çok yerden hissedilen depreme dair devlet teyakkuzda. AFAD başta olmak üzere pek çok bakanlık bölgede olası durumlara karşı hazır bekliyor. Bakan Soylu hızla bölgeye geçerek açıklamalarda bulundu.

YARALI SAYISI GÜNCELLENDİ

Düzce'de Gölyaka merkezli 6.0 olarak güncellenen deprem sonrasında ilk bilgiler güncellenerek gelmeye devam ediyor. Yaşanan deprem sonrasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca resmi rakamları açıkladı. Koca açıklamasında, "YENİ BİLGİLER: Düzce Gölyaka merkezli, birçok ilimizde hissedilen 5,9 büyüklüğündeki depremde; Düzce’de 1’i ağır 32, İstanbul’da 1, Bolu’da 1, Zonguldak’ta 1 kişi olmak üzere şu anki bilgilere göre yaralı sayısı 35’tir. Sağlık kurumlarımızdaki yaralıların tedavileri devam ediyor." dedi.

BAKAN SOYLU HIZLA BÖLGEYE GEÇTİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Düzce'de meydana gelen depremin hemen peşinden AFAD koordinasyon merkezine geçti ve oradan Düzce'ye Gölyaka, depremin merkez üssüne geçerek yetkililerden bilgi aldı, son verileri basın mensupları ile paylaştı.

"Depremin olduğu 04.08'den itibaren Sayın Cumhurbaşkanımıza bilgi arz ettik. Sayın Cumhurbaşkanımız valilerimizle de görüşürken illeriyle ilgili bilgileri aldılar. (Düzce) Bir elektrik kesintisi var. Bunların önemli bir bölümü kontrollü kesintiler. Mahalle mahalle, yavaş yavaş kontrollü bir şekilde veriliyor. Herhangi bir can kaybımız yok. Köylerdeki taramalarımız devam ediyor. Birkaç köyde ahır yıkılması söz konusu."

OKULLAR TATİL EDİLDİ!

Diğer taraftan Düzce Valisi Cevdet Atay, deprem nedeniyle kentte eğitim öğretime bir gün ara verildiğini açıkladı. 

EGM'den açıklama!

Düzce'de saat 04.08’de meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem sonrası ekiplerimizle sahadayız. Depremden kaynaklı saha taramalarını yapıyoruz. Yaşanması muhtemel asayiş olaylarına karşı da gerekli tüm güvenlik tedbirlerimizi aldık.