DÜŞÜK BOYUTLARINA RAĞMEN STEAM'DE SATIŞ REKORLARI KIRAN OYUN:VALHEIM

DÜŞÜK BOYUTLARINA RAĞMEN STEAM'DE SATIŞ REKORLARI KIRAN OYUN:VALHEIM
Editör: Mertcan BUDAK
02 Mart 2021 - 04:07 - Güncelleme: 02 Mart 2021 - 04:08
İron Gate AB isimli bağımsız ekibin geliştirdiği Valheim henüz erken erişimde olmasında rağmen çıkış tarihinden kısa süre sonra isminden çokça bahsettirdi.
Çıkış tarihinin ardından 3 milyon adet satan oyun büyük bütçeli ve arkasında devasa yapımcı firmaların bulunduğu oyunları geride bıraktı.Bu sayı Destiny 2 ve Grand Theft Auto 5'ten yüksek.


Savaşta katledilen savaşçı olan valkyrielerin ruhunuzu onuncu iskandinav dünyası olan Valheim'e taşıdıktan sonra kendimizi kaosun, yaratıkların ve tanrıların eski düşmanları tarafından kuşatılan Valheimde buluyoruz. Amacımız bu kaos dolu yerde kahramanımızı geliştirerek ilerlemek ve bu arafta kalmış bölgeye barış ve huzuru getirmek.

Oyundaki asıl amacımız bir yandan etraftaki canavarlarla mücadele ederken bir taraftanda kendimize sığınacak bir barınak yapmak, karnımızı doyurmak ve karakterimizi geliştirmek için yeni ekipmanlar üretmek. Kendimizi bulduğumuz bu dünyada etraftan bir yandan yiyecek toplarken bir yandan barınak malzemeleri toplayıp craft ederek kendimize korunacak sıcak bir yuva oluşturmaya çalışıyoruz. Bu hayatta kalma savaşında tek zorluk açlık veya barınak yapma arayışı değil aynı zamanda etrafımızda gezen sayısız düşmanla mücadeke etmek zorundayız.
Bu mücadelede dilerseniz tüm zozlukların üstesinden tek başınıza gelebilirsiniz, dilersenizde size destek olması için yanınızda arkadaşlarınızı bulundurabilirsiniz.


Valheim karşımıza günümüz oyunlarının aksine olağanüstü grafiklerle çımıyor.
Ancak grafiklerinde ve geliştirimlesinde milyonlarca dolar harcanan oyunların satış rakamlarını geride bırakan Valheim'in bu başarıyı yakalamasında en büyük etkenlerden biride oyunun mekanikleri ve ince düşünülmüş detayları.
Örneğin oyunda kendimize başımızı sokacak bir sığınak yaptık eğer bu sığınağı yapım aşamasında duvarlarımızı destekleyici sütunlar eklemeyi unutursak yaptığımız sığınağın yavaş yavaş başımıza çöktüğünü göreceğiz.
Diyelim ki bizi dışarıdaki tehlikelerden koruyacak güvenli, küçük bir sığınak yaptık ve geceyi burada geçirmeye karar verdik eğer burada bir kamp ateşi yakarsak ve sığınağı yeteri düzeyde havalandırmazsak kahramanımız dumandan etkilenip zehirlenir.
Bunun gibi sayısız ince düşünülmüş detayın Valheim'e bukadar kısa sürede çok yüksek satış rakamları ve birçok olumlu yorum almasında en etkili faktörlerden biri diyebiliriz.

ERKEN ERİŞİM NE KADAR SÜRECEK?
Geliştirici ekibin Steam üzerinden yaptığı açıklamada oyunun erken erişim modunun en az 1 yıl süreceğini ancak oyunculardan gelen geribildirimler ve firmanın yeni aldığı kararlar neticesinde bu sürenin bir yılı aşabileceğide söyleniyor

VALHEİM SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:
64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 7 or later
İşlemci: 2.6 GHz Quad Core or similar
Bellek: 8 GB RAM
Ekran Kartı: GeForce GTX 950 or Radeon HD 7970
DirectX: Sürüm 11
Depolama: 1 GB kullanılabilir alan

ÖNERİLEN:
64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
İşletim Sistemi: Windows 7 or later
İşlemci: i5 3GHz or Ryzen 5 3GHz
Bellek: 16 GB RAM
Ekran Kartı: GeForce GTX 1060 or Radeon RX 580
DirectX: Sürüm 11
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
Depolama: 1 GB kullanılabilir alan

YORUMLAR

  • 0 Yorum