Days Gone PC'ye geliyor! Oyunun PC grafikleri nasıl olacak? İşte inceleme videosu

PlayStation exclusive oyunu olan Days Gone PC'ye çıkış yapacak. Sony'nin oyun çıkışı için verdiği tarih yaklaşırken, oyunun PC sürümü ile ilgili yeni detaylar gelemye başladı.

Days Gone PC'ye geliyor! Oyunun PC grafikleri nasıl olacak? İşte inceleme videosu
Editör: Mertcan BUDAK
18 Nisan 2021 - 15:59
PlayStation konsollarına özel olarak geliştirilen Days Gone, Sony tarafından yapılan açıklamaya göre PC için çıkacağı bildirilmişti. Bend Studio tarafından 2019 yılında geliştirilen oyun PS konollarında iyi optimizasyon ve göz alıcı grafiklerle oyuncuların beğenisini toplamıştı.

Sony'nin yaptığı açıklamanın ardınan Days Gone için Steam sayfası aktifleştirilmişti. Oyunun hayranları tarafından en merak edilen konu PC için yeniden düzenlenen oyunun grafikleri oldu. Cycu1 adlı YouTube kanalının sahibi PC ve PS5 fragmanlarını karşılaştırdığı bir video hazırladı. Karşılaştırma yapılan videoda oyunun PC yönünde grafiklerinin daha canlı ve oyun dokularının daha kaliteli olduğu gözden kaçmıyor.

İşte Days Gone için PS5 ve PC grafik karşılaştırmasıKonsol oyuncularının en büyük dez avantajlarından biri olan düşük FPS sorunu, Days Gone gibi çarpıcı grafiklere sahip bir oyun için can sıkıcı olabiliyor. Oyunun Steam üzerinden satışa çıkacağı bilgisinin yanında ayrıca geniş açı monitör ve sınırsız FPS desteği de olacağı bilgisi verildi. Ortalama ve iyi sayılabilecek bilgisayar sistemlerinde Days Gone çok dikkat çekici grafiklerle oyananabilecek gibi görünüyor. Ayrıca yayınlanan video henüz PC'ye geliştirme aşamasından alınmış olabilir. Oyun karşımıza çıktığında videodakinden daha iyi veya daha kötü grafiklere sahip olma ihtimali var.

Days Gone nedir?Days Gone ilk kez 2019 yılında PlayStation özel oyunu olarak piyasaya çıkmış bir açık dünya hayatta kalma oyunudur. Oyun sırasında kıyamet sonrası zombilerin akınına uğramış yakın bir geleceği görüyoruz. Kahramanımız kendine haz araç ve silahlarıyla açık dünyada harita üzerinde belirli görevleri yaparak ve her noktada ilerisi için kendine destek olacak ekipmanları toplayarak hikayeye ilerlemeye çalışıyor. Oyunun en dikkat çekici özelliği hiç beklemediğiniz bir yerden yüzlerce zombi grubunun akın akın üstünüze koşması denebilir. Bazı durumlarda bu zombi akınından kurtulmak için çevre ile etkileşime girebilirken bazı durumlarda ise oyunculuğunuzu konuşturarak kalabalığın arasına dalıp hayatta kalmaya çalışıyoruz. Bu her tarafı tehlikelerle dolu dünyada tek sıkıntımız zomileşmiş insanlar değil. Oyun içinde tıpkı bizim gibi hayatta kalam mücadelesi veren insan gruplarıda kimi zaman hayatımızı tehlikeye atabiliyor.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum