Darphane yeni 500 TL para basmaya mı hazırlanıyor?

Ekonomide yaşanan son gelişmeler sonrasında sosyal medyada gündem 500 TL yeni banknotlar oldu.

Darphane yeni 500 TL para basmaya mı hazırlanıyor?
Editör: Hakan AMAN
24 Nisan 2022 - 15:45
Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası ve Darphane yeni paraları tedavüle çıkarmak için çalışma mı başlattı? Yeni 500 TL tutarında banknotlar mı basılacak? Darphane 500 TL para basmaya mı hazırlanıyor? İşte sosyal medyada gündem olan o iddia ile alakalı son dakika ayrıntılar...

Dönem dönem belirli kesimler tarafından, özellikle sosyal medya hesapları üzerinden dillendirilen 500 TL banknot iddialarına bir yenisi eklendi. Bu kez iddianın sahibi eski Ziraat bankası Genel Müdür Yardımcısı Şenol Babuşçu oldu. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 500'lük yeni TL'ler için çalışmaların başladığını söyledi.

Gerie bıraktığımız aylarda bir kaç kez daha gündeme gelen 500 TL banknotların basılacağına dair iddialara bir yenisi eski bir kamu bankası yöneticisi tarafından gündeme getirildi. Şimdiye kadar iki kamu bankasında üst düzey yönetici pozisyonunda hizmet veren Şenol Babuşçu, darphanenin yeni 500 TL banknot basmak için hazırlık içerisinde olduğunu açıkladı.

Babuşçu twitter paylaşımında, "500'lük banknotlar ve 5 TL madeni paralar için hazırlıklar başladı...." ifadeleini kullandı.
 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum