CS:GO Dünya sıralamasında Türkiye kaçıncı sırada?

Çıkış tarihinden bu yana 11 yıl geçmesine ramen hala popülerliğini koruyan CS:GO için en çok aktif 20 ülke listelendi. İşte, listenin tamamı.

CS:GO Dünya sıralamasında Türkiye kaçıncı sırada?
Editör: Mertcan BUDAK
10 Mayıs 2021 - 16:36
CS:GO (Counter Strike: Global Offensive) oyunu koca bir nesli büyüten CS tarihinin son oyunu olarak karşımıza 11 yıl önce çıkmıştı. Çok uzun bir süre önce çıkış yapmasına ramen hala Steam'de en çok oynananlar listesinde yerini korumayı başarıyor. Özellikle Twitch yayıncılarının hala aktif olarak oyunu oynaması oyuna yeni kitleleri çekmeyi her geçen gün başarıyor.

Özellikle ülkemizdeki oyuncularında büyük bir kısmının aktif olarak oynadığı oyun için bir dünya listesi oluşturuldu. Yayınlanan listelde Türkiye %4,20'lik bir oranla 5. sırada yer aldı.

Dünya CS:GO sıralamasıBağımsız bir araştırma şirketi olan Leetify, Dünya ülkelerinin CS:GO oyunundaki sıralamasını paylaştı. Paylaşılan verilere göre Dünya çapında CS:GO oyununu en aktif olarak kullanan ülke Rusya oldu. Sıralamada Rusya'nın önderdliği çoğu kullanıcıyı şaşırtmadı. Listenin üçüncü sırasında yer alan Polonya ise, nüfus sayısı düşünüldüğünde yüzde 5,32'lik bir oran ile ciddi bir oyuncu kitlesinin olduğunu hatırlattı.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum