Call of Duty: Warzone kapı hatası çözümü - Katil kapı hatası düzeltildi!

Call of Duty: Warzone oyununda geçtiğimiz haftalarda meydana gelen katil kapı hatası, yeni güncelleme ile düzeltildi. İşte, haberin detayları.

Call of Duty: Warzone kapı hatası çözümü - Katil kapı hatası düzeltildi!
04 Aralık 2021 - 13:01 - Güncelleme: 09 Aralık 2021 - 20:01
Activision tarafından geliştirilen bilgisayar oyunları tarihinin belkide en sevilen serilerinden olan Call of Duty'nin online odaklı oyunu Warzone, geçtiğimiz haftalarda ilginç bir hata ile gündeme geldi. Oyunun Verdansk 84 adlı haritasında bulunan bir kapı içnden geçmek isteyen oyuncuları öldürüyordu. Durumu ilk farkeden oyunculardan biri olan Rxelik_ adlı Reddit kullanıcısı paylaştığı bir video sonrasında konuyu gündeme getirdi. Bahsi geçen oyundaki kapıdan geçmeye çalışan oyuncular can ve zırh durumları ne olursa olsun anında ölüyorlardı.
 Geçtiğimiz hafta gündeme gelen hata kısa süre içerisinde oyun geliştiricilerini alarma geçirdi. Konu hakkında çalışmalar yürüten ekip gün itibarı ile paylaştıkları yeni yama ile sorunu çözdüklerini bildirdi.Reddit platformunda viral olan konu hakkında onlarca teori ortaya atılmaya başlamıştı. Bahsi geçen kapının aslında yeni bir güncelleme ile ilgili bir haberci olabileceği veya tam tersi bir durum olabileceği hakkında ilginç teoriler ortaya atılmaya başladı. Oyun geliştiriciler için günümüzde bile büyük bir sorun olan kapı mekanikleri zaman zaman bu tarz hatalar ile karşı karşıya kalabiliyor. Özellikle kapıların açılma ve kapanma mekanikleri sisteme eklenmeye çalışırken işin içine birde mermi mekanikleri gelince işler geliştiriciler açısından bazı durumlarda içinden çıkılamaz bir hal alabiliyor.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.