BtcTürk satılıyor mu? BtcTürk sahibi kim, Coinbase ile olan flört doğru mu?

Dünyanın en büyük kripto para platformlarından biri olarak öne çıkan Coinbase ile BtcTürk arasında satış flörtü olduğu iddia ediliyor. Peki Türkiye'nin en büyük kripto para platformu BtcTürk satıldı mı? BtcTürk kimin, sahibi kim?

BtcTürk satılıyor mu? BtcTürk sahibi kim, Coinbase ile olan flört doğru mu?
Editör: Hakan AMAN
21 Nisan 2022 - 20:42
Türkiye gündeminde şu saatlerde sıkça konuşulan konular arasında yer alan BtcTürk satıldı mı sorusu oluyor. Türkiye'nin en büyük kripto para platformu olan BtcTürk'ün Coinbase tarafından satın alınacağı konuşuluyor. Türkiye basınında ve Dünya basınında geniş yer bulmaya başlayan BtcTürk ile Coinbase flörtü henüz iddia aşamasında olduğunu belirtmek isteriz.

Söz konusu iddia kur şoku öncesine dayanıyor ve Amerikalı kripto para platformu Coinbase tarafından BtcTürk ile alakalı görüşmeler yapıldığı iddiaları var. Bu iddialar ne kadar doğru resmi bir açıklama bulunmamaktadır. Gün boyunca pek çok haber sitesi tarafından 3.2 Milyar Dolar değerleme yapılan BtcTürk ile alakalı satıldı, satılacak haberleri yer aldı.   

RESMİ AÇIKLAMA YOK!

Coinbase'in BtcTürk'ü satın alacağına dair bir sızıntı, şirketler tarafındna yapılan resmi bir açıklama bulunmuyor. Gerek Coinbase tarafında gerekse BtcTürk tarfından satış görüşmeleri hakkında net bir açıklama yapılmış değil. Ancak son 24 saatte kripto para haberleri yapan Dünya genelinde pek çok site bu konu ile alakalı iddialara yer verdi.

BtcTürk kimindir, sahibi kimdir?

Türkiye'nin ünlü isimlerinden bir olan Besim Tibuk'un oğlu Kerem Tibuk Net Holding olarak bilinen ve internet alanında faaliyet gösteren şirketleri yönetmektedir. BtcTürk, Türkiye'nin ilk, en eski kripto para borsası olarak öne çıkan bir şirkettir. BtcTürk kuruluş tarihi ise 2013'tür ve sahibi Kerem Tibuk'tur.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.