Bitcoin yükselişi başladı mı?

Kripto para piyasalarında Bitcoin 31 bin dolar üstünü test etmeye başladı. Peki Bitcoin yükselişi başladı mı, bTC ne kadar yükselir?

Bitcoin yükselişi başladı mı?
Editör: Burak TOKA
04 Temmuz 2023 - 12:10
“Kripto paralar bayram haftasında görülen dar bant aralığındaki hareketliliğe son vererek yeni haftaya alıcılı başladı. Dün dünyanın en büyük fon yöneticisi BlackRock’tan gelen haber piyasada hareketlilik yarattı. Bitcoin 2023 yılı zirvesine yaklaşarak 31.380$ seviyesini test etti. Yeni günde lider kripto para Bitcoin 31.000$ seviyelerinden alıcı bulurken, Ethereum da 1.950$ seviyesinde hareketlilik gösteriyor.” Bitay Araştırma Departmanı Analisti Betül Yavuz, kripto para piyasasındaki gelişmeleri değerlendirdi.

Geçtiğimiz hafta SEC, BlackRock’un yaptığı spot Bitcoin ETF başvurusunun yetersiz bulmuştu. SEC başvurularda gerekli güncellemelerin yapılarak tekrar başvurma imkanı da sunmuştu. Dün BlackRock’un Bitcoin ETF başvurusunu güncelleyerek tekrar SEC’e iletmesiyle daha önceki başvurunun reddiyle düşen Bitcoin, başvurunun ardından yükseldi. BlackRock, Fidelity, Morgan Stanley gibi dünya devlerinin piyasaya akın ettiği bu günler bize boğa sezonunun kapılarının aralandığının göstergesi. 

CoinShares verilerine göre kripto para yatırım ürünlerine iki haftada toplam 334 milyon dolarlık giriş oldu. Geçen hafta piyasaya giren 125 milyon doların 123 milyon dolarını Bitcoin oluşturması yatırımcıların ilk tercihlerinin Bitcoin olduğunu gösteriyor. Kripto piyasanın toplam değeri yükselişine devam ederek gün itibariyle 1.17 trilyon doların üzerinde seyrediyor.

 Altcoinlerde ise ayrışan TROY iki günde %110 artışla liderliği eline alırken, QI %23 artışla ikinci ve %18’lik hareketiyle onu takip eden OXT ise üçüncü sırada en çok kazandıran kripto varlıklar olarak yerlerini aldılar.       

Makro gündemde bugün veri bulunmasa da piyasalar yarın yayımlanacak olan FOMC tutanaklarına odaklanmış vaziyette. Olası olumsuz sinyaller kriptolarda ufak geri çekilmelere neden olabileceği gibi Bitcoin’de güçlü duruşun devam ettiğini belirtmek gerek.
 

Bitcoin (BTC) 31 Bin Dolar üstünde tutunuyor! Bitcoin fiyat ve teknik analiz bu seviyelere dikkat


-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.