Bitcoin ve kripto paralar hakkında çıkan olumsuz haberler büyük baskı oluşturuyor

Goldman Sachs, Fransız Amundi gibi dev banka ve şirketlerin açıklamaları Bitcoin ve kripto paraları strese sokuyor. Art arda yapılan olumsuz açıklamalar Bitcoin fiyatlarını baskılıyor.

Bitcoin ve kripto paralar hakkında çıkan olumsuz haberler büyük baskı oluşturuyor
Editör: Hakan AMAN
04 Haziran 2021 - 07:46 - Güncelleme: 04 Haziran 2021 - 08:57
Son günlerde özellikle dev banka ve varlık şirketleri tarafından gelen haberler nedeniyle Bitcoin ile tüm kripto paralar üzerinde olumsuz baskı yaratıyor. Son açıklamanın sahibi Fransız varlık şirketinin CIO'sunun saçmalık açıklaması kripto paralar ile alakalı baskıyı arttırdı.

Kripto paralar hakkında hükümetler tarafından gelen kritik ve piyasayı dalgalandıran yasak açıklamaları sonrasında Bitcoin ve diğer alt coinlerde yükseliş trendleri yerini sert düşüş ve değer kayıplarına bırakmıştı. Tam toparlanma sürecine geçmek isteyen Bitcoin ve kritp para birimleri bu kez dev bankaların analistleri ve bazı varlık fon yönetimi yapan şirketlerin açıklamaları ile baskı oluşturulma çabaları başarılı oluyor. ÇİN, ABD ve Avrupa'nın önemli fon şirketlerinin yöneticileri ve dev Bankaların analistlerinin art arda yaptıkları açıklamalar global kripto para piyasalarını olumsuz etkilemeye başladı. Yaşanan gelişmeler yatırımcının kafasını karıştırsa da yatırımlar hız kesmiyor. 

Elon Musk rahat durmuyor manipüle ediyor! Kırık kalp tweeti sonrası tepki yağıyor


Bitcoin ve kripto paralar ile alakalı olarak hemen her gün gelen olumsuz haberlere yenileri ekleniyor. Goldman Sachs Küresel Emtia Araştırma Başkanı Jeff Currie'nin yaptığı Bitcoin açıklaması henüz gündemdeki yerini korurken, bu kez bir Avrupalı fon yönetim şirketi açıklamada bulundu. Goldman Sach'dan Currie tarafından yapılan açıklamada, enflasyona karşı koruma konusunda Bitcoin ile altın kıyaslamalarını reddetti ve BTC'nin daha çok bakır gibi "riskli bir varlığa" benzediğini ileri sürmüştü.


Avrupa'nın en büyük varlık yönetim şirketi Amundi'nin baş yatırım sorumlusu (CIO) Pascal Blanque, bir basın toplantısında, bitcoin gibi kripto paraların "saçmalık" olarak nitelendirirken, "müziği durduracaklar" açıklamasında bulundu.

Fransız fon şirketi CIO'su tarafından yeni bir olumsuz haber gündeme girdi. 1.7 trilyon Euro büyüklüğünde olan fonu yöneten ve Avrupa'nın en büyük varlık yönetim şirketi olarak bilinen ünlü şirket Amundi'nin baş yatırım sorumlusu (CIO) Pascal Blanque, bitcoin gibi kripto paraları müziğe benzetti. Hükümetlerin Bitcoin ve diğer coinler için yasaklama getireceğini söyleyen ünklü CIO Blanque, "Bitcoin, merkez bankalarını dijital paraları benimsemeye itmesiyle hatırlanacaktır" dedi ve hükümetlerin ve düzenleyici kurulların nihayetinde "müziği durduracaklarını"nın altını çizdi. Blanque, yatırımcıların portföylerine kripto paraları katmadan önce Çin'in resmi para birimi renminbi ile çeşitlendirmeleri yönünde tavsiyelerde bulundu.

BTC SON DURUM?


Son 5 günlük süreçte toparlanmak için yükselişe geçen Bitcoin, son iki günde gelen olumsuz haberlerin baskısı altında kaldı. Benzer durum pek çok alt coin için geçerli. 40 Bin bandına ilerlemeye başlayan Bitcoin, Goldman Sachs ve Amondi yetkililerinin açıklamaları sonrasında yükselen seviyeden kırılarak düşüş yemeye başladı. Son 5 günlük grafikte en düşük 34400 Dolar seviyesinden toparlanan BTC en yüksek 39429 Dolar seviyesine kadar yükseldi. Son 24 saatte ise yüzde 4 civarında bir düşüş gösteren Bitcoin haberimizin yayına hazırlandığı sırada 37866 Dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

Kaynak: Dev fon yöneticisinden Bitcoin açıklaması! "Müziği durduracaklar"