Bitcoin (BTC) yükselişe mi geçti?

Bitcoin ve Ethereum yeniden yükselişe geçti. İşte BTC ve ETH ile başlayan yükselişler altcoin piyasalarını hareketlendirdi.

Bitcoin (BTC) yükselişe mi geçti?
Editör: Hakan AMAN
30 Mart 2023 - 10:02 - Güncelleme: 30 Mart 2023 - 12:18
Kripto para piyasalarında hafta sonu yaklaşırken Bitcoin ve Ethereum bir anda yönünü yukarı doğru çevirdi. Bitcoin (BTC) gün içerisinde 29 Bin dolar üzerini gördü. Ethereum (ETH) 1800 Dolar üzerini gördü. Altcoin piyasalarında benzer hareketlilikler gözlemlenmeye başladı.

Lider kripto para birimi Bitcoin ve Ethereum yönünü yukarı doğru çevirmiş durumda. Güne yeşil başlayan BTC ve ETH kritik seviyelerde yükselişe başladı. Piyasa uzmanları yukarı yönlü hareket beklerken, benzer şekilde yönünü aşağı kırmasının olası olduğunu ifade ediyorlar. Gün içerisinde gelecek haberler BTC ve ETH tarafında yönü belirlemede etkili olabilir.

Bitcoin 30 Mart tarihinde en yüksek 29159 Dolar seviyesini görürken, en düşük 28298 Dolar seviyelerine kadar geriledi. Haberimizin yayına hazırlandığı sırada ise 28622 Dolar seviyesinde işlem görüyordu.

Ethereum ise aynı gün en düşük 1775 Dolar, en yüksek 1826 Dolar ile gün içerisinde hareketlilik yaşamaya devam ediyor. Haberin servis edildiği saatte ise 1796 Dolar ile güne devam ediyor.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.