Netaş, TTNET ve Türk Telekom için ZTE Wifi 5 Modem üretecek

Borsa'da işlem gören Netaş'a TTNET ve Türk Telekom'dan sipariş yağdı.

Netaş, TTNET ve Türk Telekom için ZTE Wifi 5 Modem üretecek
Editör: Hakan AMAN
29 Mart 2023 - 11:26 - Güncelleme: 29 Mart 2023 - 11:35
Türkiye'nin dev şirketlerinden yeni siparişler... TTNET, Netaş'a 2 milyon Dolar üzerinde hızlı internet bağlantısı sağlayacak WiFi 5 modem siparişi verdi.  Aynı zamanda Türk Telekom ise fiber modem siparişi verdi. Açıklamalar bugün KAP üzerinden duyuruldu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan yazılı açıklamada, NETAŞ TELEKOMÜNİKASYON A.Ş. #NETAS TTNET A.Ş.'den Alınan ZTE Wifi 5 Modem Siparişi ile alakalı son dakika gelişmeleri paylaştı.

KAP açıklamasında, "Şirketimiz, Türk Telekomünikasyon A.Ş. (Türk Telekom) ile imzalanan WiFi-5 Home Gateway Çerçeve Tedarik Sözleşmesi kapsamında; Türk Telekom'dan akıllı ev teknolojileri için yüksek hız ve performansta kablosuz internet bağlantısı sunan WiFi-5 destekli fiber modem tedariği için 4.305.000 ABD Doları tutarında sipariş almıştır. 

Şirketimiz, TTNET A.Ş. ile imzalanan VDSL Modem Çerçeve Sözleşmesi kapsamında; ev ve kurumsal abonelere sabit geniş bant internet bağlantısı sunan ZTE WiFi 5 modem tedariği için 2.269.500 ABD Doları tutarında sipariş almıştır. ZTE WiFi 5, dual band kablosuz ağ desteği ve VDSL teknolojisini kullanarak yüksek hızlı internet bağlantısı sağlamaktadır." denildi.