Bitcoin (BTC) fiyatı 1 Haziran 2023 teknik analiz ve son yorumlar

Bitcoin fiyatında düşüş sürüyor mu? BTC teknik analizi, yorumlar hangi seviyeleri işaret ediyor?

Bitcoin (BTC) fiyatı 1 Haziran 2023 teknik analiz ve son yorumlar
Editör: Burak TOKA
01 Haziran 2023 - 13:55 - Güncelleme: 01 Haziran 2023 - 14:06
Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı ve teknik analizi mnerakla takip ediliyor. Kripto para piyasalarında kayıp vermeye, fiyat gerilemesi süren Bitcoin bugün ne kadar oldu? BTC fiyatı kaç dolar? İşte 1 Haziran sabahı Bitcoin fiyatı ve yorumlar.

Son dönemde düşen kanal içerisinde hareketini sürdüren Bitcoin, hafta sonu ABD’de borç tavanı krizinin nihai çözüme kavuşmasının ardından yaşadığı %5’lik yükselişi geri alarak tekrardan 26.800$ düzeyinde bulunan yatay desteğine çekildi.

Daha önce güçlü şekilde destek görevi gören bu bölge hala Bitcoin’i tutmaya ve bu bölgeden tepki alımları gelmeye devam ediyor.  

Tüm dünyada son dönemde büyüme beklentilerinin düşmesi, CDS’lerin yükselmesi ve yüksek kredi maliyetleri piyasaları olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Resesyon fiyatlamasını yavaş yavaş fiyatlarına dahil eden piyasaların risksiz yatırım araçlarına geçiş yapmaya başladıkları görülüyor. Bu aşamada olumlu haberlere ve gelişmelere ihtiyaç duyan Bitcoin’in bu bölgeden destek görmesi halinde ilk hedef seviye tekrar 27.470$ ve 28.000$ bölgeleri olarak karşımıza çıkıyor. 26.700$ desteğinin kaybedilmesi halinde ise 26.000$ ve 25.250$ seviyelerine kadar bir geri çekilme görülebilir. 

Kripto para piyasasında gözler Hong Kong'da! Bitcoin fiyatı hangi seviyelerde?

 

Litecoin fiyatı, teknik analizi ve yorumlar 
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.