Bitcoin (BTC) fiyat, teknik analiz 14 Haziran 2023 güncel yorumları

Bitcoin (BTC) fiyatında yukarı yönlü beklenti sürerken, FED kaynaklı gelen rakamlar ile düşüş sürüyor. Peki BTC fiyatı, teknik analizi hangi seviyeleri işaret ediyor?

Bitcoin (BTC) fiyat, teknik analiz 14 Haziran 2023 güncel yorumları
Editör: Burak TOKA
14 Haziran 2023 - 16:29 - Güncelleme: 14 Haziran 2023 - 16:36
Piyasalarda FED günündeyiz ve Bitcoin yaklaşık iki aydır sürdürdüğü kanal içerisinde hareketine devam ediyor. Cumartesi günü SEC kaynaklı yaşanan sert geri çekilmenin ardından işlem hacimleri ve aralıkları oldukça düşen Bitcoin, 26.000$ seviyesinin hemen etrafında alıcı bulmaya devam ediyor.

Dün %4,1’lik beklentiye karşı %4,0 açıklanan enflasyon verisi Bitcoin’in ilk etapta 26.430$’a kadar yükselmesine sebep olsa da piyasada alıcıların güçsüzlüğü yükselişin devamının gelmesini önledi.  

Son dört günde 100$’lık bir aralıkta gün kapanışı gerçekleştiren Bitcoin, bugün FED’den gelebilecek potansiyel bir faizleri sabit bırakma kararı ile hareketlenebilir. Özellikle FED başkanı Powell’ın geleceğe yönelik mesajları önemle takip edilecek.

Bu gelişmelerle birlikte Bitcoin için aralık ayından bu yana oluşturduğu yükseliş trendinin (sarı çizgi) hemen üzerinde yer alan Bitcoin’in bu trendi ve desteği koruması önemli. Yukarıda önceleri destek görevi gören yeşil kanala yükselip bu kanalın içerisinde gün kapanışı yapması tekrardan 27.000$’a bir yolculuk başlatabilir. 

Haberimizin yayına hazırlandığı sıralarda ise BTC USDT tarafında fiyat 25988 Dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyordu.
 

Haberimizin hazırlandığı sıralarda ise LAMB USDT fiyatı 0,001974 Dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyordu.

Kripto paralarda kritik FED bekleyişi! Bitcoin fiyatı bu seviyelere gelebilir

Lambda (LAMB) fiyat, teknik analiz 14 Haziran 2023 yorumlar


-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.