Bitcoin 40 bin dolara, Ethereum 3 bin dolarlık dirence yaklaşıyor

Kripto para liderleri Bitcoin ve Ethereum 5 Ağustos yükselişi sürüyor.

Bitcoin 40 bin dolara, Ethereum 3 bin dolarlık dirence yaklaşıyor
Editör: Mertcan BUDAK
05 Ağustos 2021 - 18:48 - Güncelleme: 09 Aralık 2021 - 20:07
Kripto paralar güne pozitif ve yeşil başlarken Bitcoin ve Ethereum özelinde hareketlilik sürüyor. Bitcoin'in yükselişi yeniden 40 Bin Dolar sveiyelerine kadar devam ederken, Ethereum'da güncelleme havası mevcut. Her iki coin liste başında yükselişini Perşembe günü devam ettirdi. BTC ve ETH güçlenmeye devam ediyor.

Ethereum'un Ether tokeni ( ETH ), Londra hard forku'nun devreye girmesinden sonra iyimserlik akarken, 5 Ağustos'ta 3.000 dolara doğru "büyük" bir toparlanma yaşadı. ETH Update coşkusu bariz biçimde izlenirken, Bitcoin ise yeniden 40 Bin Doalrı kırmak için çabasını sürdürüyor. Bu arada, geçen hafta BTC'yi yaklaşık 42000 dolara hareket ettiren sermayenin bir kısmı şimdi bazı Altcoin'lere akıyor.

ETH/USD'nin Perşembe günü Bitstamp'ta 2.820$'lık yerel zirvelere hızla tırmandığını gösterdi.

Ani coşku patlaması, bir gün önce Londra'nın başarılı konuşlandırmasının ardından ilk yükselişin ardından başlayan bir düşüş trendine karşılık verdi.

2.530 dolara kadar düşen bir fitilin ardından Ethereum, saatlik zaman dilimlerinde birçok altcoinden daha iyi performans göstererek, gözünü 3.000 dolara yakın direnç üzerine kurdu. 
 

Ethereum (ETH) v2.0 Hard Fork güncellemesi tamamlandı! ETH fiyatı yükseliyor...


Haberimizin yayına hazırlandığı sırada ETH/USD 2.780 doları çevrelerken, BTC/USD kendi başına bir geri dönüşle 39.200 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyordu. Piyasalarda yaşanan olumlu hava etkisi ETH desteği, Bitcoin'in yeniden 40 Bin bandını zorlama isteği sayesinde daha fazla hareket sağladığı görülüyor. Binance borsasında alıcı desteği 36.000$ ve üzerinde sabit kalırken, satıcılar 41.500$ seviyesinde sıralandı.