Biotrend #BIOEN BEEAH Group ile çevre projeleri için sözleşmesi imzaladı

BİOTREND ÇEVRE VE ENERJİ YATIRIMLARI A.Ş. #BIOEN  BEEAH Energy Investment Limited şirketi ile çevre alanında projeler için iyi niyet mektubu imzaladı.

Biotrend #BIOEN BEEAH Group ile çevre projeleri için sözleşmesi imzaladı
Editör: Burak TOKA
27 Şubat 2023 - 09:19
Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan yazılı açıklamada, BİOTREND ÇEVRE VE ENERJİ YATIRIMLARI A.Ş. #BIOEN Şirketimiz ile BEEAH Energy Investment Limited arasında imzalanan niyet mektubu ile alakalı olarak son dakika gelişmeleri paylaştı.

KAP açıklamasında, "Şirketimiz Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları A.Ş. ile Ortadoğu'nun sürdürülebilirlik öncüsü Birleşik Arap Emirlikleri menşeli BEEAH Group şirketlerinden atık yönetimi, geri dönüşüm, temiz enerji alanında faaliyet gösteren kamu-özel sektör ortaklığı şirketi  BEEAH Energy Investment Limited ("BEEAH") (Şirketimiz ile BEEAH birlikte "Taraflar" olarak anılacaktır) Niyet Mektubu'nda "Proje(ler)" olarak tanımlanan enerji verimliliği ve Ar-Ge çalışmalarının geliştirilmesi amacıyla Entegre Atık Yönetim Tesisleri alanında (Atık toplama, izleme ve mekanik ayırma Üniteleri, Oksijensiz Çürütücüler, kompost ve organomineral gübre üretimi, hibrit enerji üretimi, ileri dönüşüm plastik geri dönüşümü, yeşil hidrojen, düşük karbonlu mobilite çözümleri vb.) muhtemel projeler için ortak yatırım ve sözleşme fırsatlarını ortaklaşa belirleme konusunda karşılıklı istek ve iş birliği arzularını ifade etmek için 24 Şubat 2023 tarihli iyi niyet mektubu ("Niyet Mektubu") imzalamışlardır. 

Taraflar, Niyet Mektubu'nun süresi içerisinde İmtiyazlı Ortaklık temelinde iş birliği yapacak olup; kararlaştırdıkları Proje türü ve boyutuna göre ilgili Proje'nin geliştirilmesi amacıyla katılım ve iş birliklerini sağlamak için ortaklık türünü belirleyeceklerdir.Konuyla ilgili gelişmeler kamu ile paylaşılacaktır.

İşbu açıklamanın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir."
denildi.