Bing, ChatGPT ile rakibi google ile arayı kapatmaya başladı

Arama motoru devi Bing, yapay zeka asistanı ChatGPT'yi entegre ederek arama sonuçlarında devrime hazırlanıyor.

Bing, ChatGPT ile rakibi google ile arayı kapatmaya başladı
Editör: Hakan AMAN
20 Mart 2023 - 08:23 - Güncelleme: 20 Mart 2023 - 08:39
Bing arama motoru üzerinden kullanıma sunulan yapay zeka büyük ilgi görmeye başladı. Bu atak sayesinde spam siteleri algoritmasından çıkartmayı başaramayan Google alternatifi Bing arayı kapatmaya başladı.

Son aylarda ChatGPT yapay zeka ile sorulara net cevaplar alınırken, pek çok alanda hayatımıza entegre olmaya başlamış durumda. Durumu hızlı değerlendiren Dünya'nın önemli arama motoru Microsoft destekli, Bing, arama sonuçlarında Chat GPT kullanımına başladı. 

Yapay zeka ile arama motoru bir olunca Bing yeni nesil sonuçları google'dan çok daha verimli olmaya başladı. Özellikle google aylardır spam sonuçlar ile site sahipleri başta olmak üzere, milyonlarca kullanıcısını adeta çıldırtmış durumda. Alternatif arama motoru Bing ise kendini daha fazla geliştirmeye ve arama sonuçları kalitesini en üst seviyeye çıkartmak için yoğun bir mesai harcıyor.

ChatGPT Bing'e Entegre

Algoritmasında yaptığı son değişikliklerle birlikte kullanıcısına spam siteler olmaksızın en net sonuçları vermek için iyileştirmeler ve güncellemeler yapan Bing kullanıcıları ChatGPT sonuçlarını görmeye başladı. Yapay zeka asistanı ChatGPT ile arama sorguları daha keyifli olmaya devam ediyor. Artan ilgi ise alternatif arama motoru Bing'i bir adım öne çıkartacak gibi görülüyor.

GOOGLE SPAM İLE MÜCADELE EDEMİYOR!

Aylardır spam sonuçlar ile gerek webmasterları gerekse kullanıcılarını çıldırtan sonuçlarını düzeltemeyen google, gerçekleştirdiği tüm güncelllemeler sonrasında spam siteler ile sonuçlarını iyileştiremedi. Google'ı işgal eden spam siteler başta Yandex olmak üzere Bing gibi dev arama motorlarını işgal edemiyor. Bu durum gerek webmaster gerekse kullanıcıları alternatif arama motorlarını kullanmaya yöneltiyor.