Togg T10X sipariş sayısı 42 Bin'i geçti

Togg sahibi olmak isteyen vatandaşların sayısı her geçen gün artarken, Bakan Varank Togg T10X siparişi verenlerin sayısının 42 bin rakamını geçtiğini açıkladı.

Togg T10X sipariş sayısı 42 Bin'i geçti
Editör: Hakan AMAN
20 Mart 2023 - 07:36 - Güncelleme: 20 Mart 2023 - 07:38
7/24 Togg Gemlik üssünde üretim bantları sipariş ve teslimatlar için çalışmaya başlamış durumda. Togg Gemlik yerli otomobil fabrikasından yıl sonuna kadar 20 bin üzerinde araç üretilerek teslimler gerçekleştirilecek. Gelecek yıl 2024'te ise fabrika kapasitesinin arttırılması hedefleniyor. Gelen siparişler ise her  gün artarak katlanmaya devam ediyor. Son rakamları ise Bakan Varank duyurdu.

Togg siparişi veren on binler yeni akıllı cihazlarını beklemeye başladı. 24 Mart tarihine kadar sürecek olan Togg T10X siparişleri hızla devam ediyor. Bakan Varank, Togg sipariş sayısının 40 Bin'i aştığını duyurdu.

Togg yerli ve Milli otomobil için geri sayıma geçildi.. Şubat ayının ilk günleri ile trafikte, yollarda olacak Togg T10X için açılan sipariş ekranı sayesinde bu akıllı cihaza sahip olmak isteyenler siparişlerini oluşturabiliyor. 

Siparişlerin başlaması ile birlikte Togg T10X akıllı cihazlara yağmur gibi sipariş yağıyor. 40 bin rakamını geçen Togg siparişleri 50 Bine doğru ilerliyor.

Bakan Varank, twitter hesabından yaptığı son paylaşımında, "Yapamazsınız,

Hani fabrikası nerede?

Neresi yerli ki?

Fabrikada üretim bandı yok ithal bunlar,

2 milyon liradan aşağı olmaz, kimse almaz,

Bu cümleleri kuranları hatırladınız değil mi?

Bugün itibarıyla Togg T10x siparişi 41 BİN oldu!"
ifadelerini kullandı.