Binance işlem hacmi rekor kırdı!

Kripto para borsalarında yaşanan iflas süreçleri ile birlikte Binance lider borsa olarak öne çıktı. İşlem hacmi ise OKX, Coinbase ve ftx'in toplamının iki katından fazla oldu.

Binance işlem hacmi rekor kırdı!
Editör: Hakan AMAN
06 Aralık 2022 - 11:41
Kripto para piyasalarında borsalara olan güven gerilerken, Binance borsası ise işlem hacmi rekorları kırmaya devame diyor. Gelen son verilere göre, Binance üzerinde işlem hacmi, OKX, Coinbase ve ftx'in toplamının iki katından daha fazla olduğu bildirildi.

Kripto para piyasalarında öne çıkan borsaların başında Binance yer aldı. 2022'nin başından bu yana dünyanın en büyük kripto borsası, ikinci sıradaki okx'ten neredeyse altı kat, hatta diğer bazı önde gelen kripto borsalarından 14 kat daha fazla işlem hacmine sahip olduğu ortaya çıktı.

CryptoPresales tarafından hazırlanan verilere bakıldığında, Binance'in yıllık işlem hacmi, OKX, Coinbase ve ftx'in toplamının iki katı olan 4,6trilyon doların üzerine çıktığı dikkat çekiyor.

İşlem Hacmi Yıldan Yıla Düşüyor!

2022 tüm kripto piyasaları için  oldukça zor bir yıl oldu. Mayıs ayından bu yana, kripto borsaları Coinbase ve BitMEX dahil olmak üzere yaklaşık 40 kripto şirketi çalışanlarını işten çıkardı. Dünyanın en büyük ikinci kripto borsası Ftx'in çöküşü ise piyasayı daha da sarstı.

Geçen yıl kripto borsaları 14 trilyon dolardan fazla işlem yaparken, 2020'ye göre % 689'luk büyük bir artış ve kripto para piyasasının şimdiye kadar kaydettiği en yüksek artış olarak kayıtlara geçti. Bu değerin yaklaşı k% 67'si veya 9,5 trilyon ABD Doları Binance platformu üzerinde gerçekleşti.

Statista ve CryptoCompare verileri, dünyanın en büyük kripto borsasının bu yılın on bir ayında 4,62 trilyon doların üzerinde işlem gördüğünü ve 2021'de görülen değerden % 51 daha az işlem gördüğünü gösteriyor. Bununla birlikte, Binance kripto değişim ortamına hakim olmaya devam etti.

İstatistikler, yıllık işlem hacminin, bu dönemde 778 milyar dolar işleyen ikinci sıradaki kripto borsası okx'ten neredeyse altı kat daha yüksek olduğunu gösteriyor. Coinbase, 743 milyar dolarlık işlem hacmiyle üçüncü lider kripto borsası oldu.

Çökmeden önce FTX, Binance'den yedi kat daha az olan 599 milyar dolarlık bir işlem hacmi kaydetti ve listede dördüncü sırada yer aldı. Huobi, yıllık işlem hacminde 404 milyar dolar ile ilk beş listeyi tamamladı.

İstatistikler, Binance'in işlem hacminin diğer yedi önde gelen kripto borsasının toplamından % 30 daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Ftx'in Çöküşünden Sonra Binance Pazar Payı % 21,3'e Yükseldi

Binance de dahil olmak üzere önde gelen kripto borsalarının çoğu, dünyanın en büyük ikinci kripto borsası ftx'in çöküşüne yakıştı. CoinGecko ve Statista verilerine göre Binance, Eylül ve Ekim ayları arasında kaybettiği ticaret hacmi pazar payının bir kısmını geri kazanarak Kasım ayında %0,8 artarak %21,3'e ulaştı.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum