Bien halka arz ediliyor

Sermaye Piyasası Kurulu Bien Yapı olarak bilinen Bien Seramik halka arz onayını verdi. Borsa İstanbul'a girecek Bien hakkında bilgiler belli oldu.

Bien halka arz ediliyor
Editör: Sema BAKIR
06 Mayıs 2023 - 07:45 - Güncelleme: 06 Mayıs 2023 - 08:53
Borsa İstanbul halka arz şirketlerine bir yenisi eklendi. Türkiye genelinde seramik satışları ile milyonlarca yapıda ürünleri bulunan Bien Yap için halka arz süreci resmen başladı. SPK, Bien Yapı halka arz onayını son yayımlanan bülten ile duyurdu.

Borsa'ya adım atacak halka arz şirketlerine Bien Yapı'da eklendi. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Bien Yapı'nın halka arz onayını vererek sürecin başladığını açıkladı. Konuyla ilgili son yayımlanan SPK bülteninde Bien Yapı halka arzına ilişkin yeni ayrıntılar paylaşıldı.

SPK bülteninde Bien Yapı halka arz ayrıntıları yayımlandı. Söz konusu bültende Bien Yapı, 288 milyon 673 bin Türk Lirası mevcut sermayesine bedelli artırım ile 72 milyon 326 bin Türk Lirası eklenerek yeni seramyesi 361 milyon Türk Lirasına çıkartılarak 14 milyon 465 bin 223 adet payın hisse başına 42.80 Türk Lirasından satışı ile halka arz edileceği bildirildi.

SPK bülteni 6 Mayıs tarihli sayısında bir diğer halka arz ise Kayseri Şeker halka arzı oldu. Kayseri Şeker halka arz edilecek.
 


-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.