Bayram sonrası kontrollü normalleşme geliyor! Cumhurbaşkanından açıklamalar

Ramazan Bayramı için bir mesaj yayınlayan Erdoğan, Tam kapanma sonrası atılacak adımlarla ilgili kritik bilgilendirmelerde bulundu. Bayram sonrası yasaklar kalkacak mı? İşte, haberin detayları.

Bayram sonrası kontrollü normalleşme geliyor! Cumhurbaşkanından açıklamalar
Editör: Mertcan BUDAK
12 Mayıs 2021 - 16:07
Türkiye Cuhuriyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayram dolayısıyla vatandaşlara bir bildiri yayınladı. Erdoğan, geçtiğimiz bayram döneminde salgının bu zamanlarda biteceğini dile getirdiklerini hatırlatarak, "Geçtiğimiz ramazan bayramında bu musibetten yıl bitmeden kurtulmayı umut ediyorduk ancak daha sonraki aylarda yeni dalgalar halinde tüm dünyayı etkisi altına alan salgının olumsuzluklarından kaçınılmaz olarak biz de etkilendik" şeklinde açıklamalarda bulundu.


Erdoğan, son dönemde vaka sayılarındaki ve ölümlerdeki ciddi artışları dile getirerek Ramazan ayı içerisinde tam kapanma döneminin önemini vurguladı. Ramazan ayını tam kapanma ile evlerimizde geçirdiğimiz dönemde salgının büyük ölçüde kontrol altına alındığını vurgulayan Erdoğan, Bayramdan sonra salgını kontrol altına almış olarak normalleşme sürecine geçeceğimizi bildirdi.


"Mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz"

Erdoğan, "Yakın çevremiz başta olmak üzere dünyanın tamamını etkileyen bu tehditle mücadelemizi kararlılıkla sürdürüeceğiz" dedi. Ayrıca en çok merak edilen konuların başında gelen aşılama işlemi ile ilgilide bilgiler veren Erdoğan, "Sağlık sistemimizi güçlü tutmanın yanında aşı başta olmak üzere salgın tehdidine karşı gereken her türlü yol ve yöntemi kullanacağız. Bunun zorlu ama arkası aydınlık bir imtihan olduğunun bilinciyle hareket ediyoruz." dedi.
-----Sponsorlu Bağlantılar-----
Son Dakika gelişmeleri Twitter hesabımızdan anlık olarak takip edebilirsiniz.