İnstagram'dan yepyeni özellik geliyor: Zamirler

İnstagram, Twitter hesabından paylaştığı bilgilere göre yepyeni bir özellikle karşımıza çıkacak. Duyurusu yapılan yeni özelliğe göre, her kullanıcı profiline kendilerine hitap edilebilmesi için bir zamir ekleyebilecek.

İnstagram'dan yepyeni özellik geliyor: Zamirler
Editör: Mertcan BUDAK
12 Mayıs 2021 - 15:18
Sosyal medyanın aktif kullanımı uzun yıllardır artarak devam ediyor. Bu platformlar arasında tartışmasız en aktif olanı ise, İnstagram olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcı kitlesi milyonları bulan platform, kullanıcı hesaplarının ayırt edici özelliklerinin belirlenmesi adına bir dizi değişiklik yapmayı hedefliyor. Bu değişikliklerden biri ise, kullanıcı profillerine eklenebilecek olan zamirler oldu.

İnstagram tarafından yeni özellik: Zamirler
 

İnstagram'ın Twitter hesabından paylaştığı bilgiye göre, yeni özellik kullanıcı zamirlerini getiriyor. Bu özelliğe göre, İnstagram kullanıcıları profil ayarlarından kendilerine hitap edilmesini istedikleri bir zamiri ön plana çıkartabiliyorlar. İnstagram bu yeni özellikle, milyonlarca kullanıcının birbirinden daha kolay ayırt edilebilmesini ve daha fazla kişiselleştirme seçeneği sunmayı hedefliyor.

İnstagramın kullanıma sunduğu yeni özellik bazı pilot bölgelerde kullanılmaya başlandı. Ancak henüz güncellemeler ülkemizde mevcut değil. Alınan bu yeni kararın ülkemize ve tüm dünya'ya yayılması çok uzun sürmeyecek gibi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum