Apple dayanamadı! AirPods üretimi yavaşlıyor

Apple, ağırlıklı olarak Çin'li markaların istila ettiği kablosus kulaklık rekabetine yenik düştü. Şirketin verdiği bilgilere göre; AirPods üretimleri yavaşlatılacak.

Apple dayanamadı! AirPods üretimi yavaşlıyor
Editör: Mertcan BUDAK
30 Nisan 2021 - 18:39
Kablosuz kulaklıklar uzun yıllardır günlük yaşamımızın bir bölümünü kaplıyor. Özellikle günlük kullanımda kablo derdi olmadan kolay taşınması ve uzun pil ömürleri ile popülerlik kazanan kablosuz kulaklıklar, Apple'ın bu işe adım atmasıyla biraz daha popülerlik kazanmıştı. Apple'ın piyasaya sunduğu AirPods modelleri dudak uçuklatan fiyatlarla kullanıcılara sunulmuştu. Çok geçmeden Çin'li firmaların olaya el atmasının ardından, piyasaya sunulan fiyat olarak AirPods'ların yarısı kadar ancak performans olarak çok daha üstün kulaklıklar, Apple'ı zora sokmuştu.

Hal böyle olunca AirPods satışlarından ve cihaza olan talepten memnun kalmayan Apple, kulaklık üretimini ciddi oranlarda yavaşlatma kararı aldığını bildirdi.

Üretim sınırlandırılacakNikkei Asia tarafından gelen bilgilere göre, Apple 2021 yılı için ortalama 110 milyon adet AirPods kulaklık üretme kararı almıştı. Ancak yeni alından karara göre bu üretim ortalama 70 milyon adet ile sınırlandırılacak.

Özellikle fiyat ve performans açısından AirPods'lardan çok daha üstün olan kulaklık modellerine olan yoğun ilgi, Apple tarafından radara alınmış gibi görünüyor. Kim bilir? belki de şirketin marka değeri adı altında tuttuğu fahiş fiyat politikası Çin'li üreticiler sayesinde zamanlar kırılmaya başlar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum