Alien: Isolation Ücretsiz oldu!

Sevilen hayatta kalma korku oyunu Alien: Isolation Epic Games'de sınırlı süreliğine ücretsiz oldu. Oyunun ücretsiz indirme linki ve incelemesi yazının devamında.

Alien: Isolation Ücretsiz oldu!
Editör: Mertcan BUDAK
25 Nisan 2021 - 15:38
Creative Assembly tarafından geliştirilen oyunun arkasında Japon devi SEGA bulunuyor. Alien: Isolation aslen bir hayatta kalma korku oyunu olmasıyla birlikte, diğer korku oyunlarından onu ayrıan farklı oynanışları ve ilgi çekici bir atmosferi bulunuyor.

Alien: Isolation

1979 yılında yapılmasına rağmen günümüzde hemen hemen her yerde öykünmelerine ve örneklerine rastladığımız efsane yapım olan Allien filminin atmosferini oyun dünyasına taşıyoruz. Oyunda Amanda Ripley'i yönetiyoruz. Ellen uzay programı için dünyadan ayrılırken küçük kızı Amanda'ya 11 yaş günününde orada olacağı sözünü veriyor. Ancak uzay görevi sırasında gizemli bir şekilde kaybolur. Bir kaç yıl sonra küçük Amanda büyüydüğünde, annesinin ortadan kaybolduğu uzay gemisinin kara kutu enkazına ulaşır. Hal böyle olunca genç kızımız annesinin izinden uzayın derinliklerine korku dolu ve heyecanlı bir maceraya atılır.Amanda uzay yolculuğu için devasa uzay gemisi Sevastopol'a giriş yapıyor. Ancak daha ilk dakikadan bir görev sırasında herşey ters gidiyor ve uzay aracı ciddi bir şekilde arızalanıyor. Zaten koca bir hurda yığınına benzeyen araç dahada kötü ve problemli bir hal almaya başlıyor. Amanda için asıl problemler buradan sonra başlıyor. Gemi mürettebatı aksi ve hırçın insanlar pekte misafir perver değiller. Karaterimizi her gördüklerinde mermi yağmuruna tutmaları yetmezmiş gibi işin içinde birde uzaylı yaratıklar çıkıyor. Oyun sırasında oradan oraya koşturduğumuz uzay gemisinde bizi her gördüğünde tek atan Allien'dan ve hırçın gemi mürettebatından kaçarak hayatta kalmaya çalışıyoruz. Ayrıca etraftaki mini bulmacaları çözerek yeni yerler keşfedebiliyoruz. Oyunda birde orta karar bir loot sistemi mevzut etraftaki araçları çalıştırmak için pil ve enerji sistemleri bulmamız veya düşmanlarla mücadele edebilmemiz için hiç yoktan iyi olan bi takım ekipman elde edebiliyoruz.

Hayatta kalma güdüsünü ve korkuyu iliklerinize kadar hissedeceğiniz yapımda sinir bozucu ölüm duygusunu belkide yüzlerce defa yaşayacaksınız. Çünkü oyunu en kolay modda bile oynasanız asıl amaç sınırsız bir cephaneyle düşmanlarınızı mermi manyağı yapmak değil. Tam aksine neredeyse yok denecek kadar az saldırı ekimpanları ile köşe bucak kaçarak hayatta kalmayı deniyoruz. Oyundaki düşmanların resmen bizimle dalga geçtiği uzay gemisinde saklanmamız için bulduğumuz bölgelerde nefes alırken, gerçekten kalp ritminizin düştüğünü ve bir nebze olsun sakinleştiğinizi hissedeceksiniz.

Allien: Isolation Epic Games'te sınırlı süre ücretsiz

Epic Games haftalık olarak verdiği ücretsiz oyunlar listesine bu kez Allien: Isolation'ı ekledi oyuna Buradaki linkten 29 Nisan 2021 Tarihi saat 18:00'a kadar ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum