ALİCE Coin nedir? My Neighbor Alice oyunu inceleme

Alice coin nedir? My Neighbor Alice oyunu nasıl oynanır? Son zamanların en çok dikkat çeken kripto oyunu Alice'yi tüm detayları ile inceledik. Peki oyun Steam'de yayınlandıktan sonra Alice coin kaç Dolar olacak? Alice Coin alınır mı? Tüm detayları ile Alice coin.

ALİCE Coin nedir? My Neighbor Alice oyunu inceleme
Editör: Mertcan BUDAK
01 Mayıs 2021 - 17:13 - Güncelleme: 01 Mayıs 2021 - 17:29
My Neighbor Alice için kısaca, sanal bir ada içerisinde topladığımız eşyalar ile inşaat kurduğumuz online bir kripto oyunu diyebiliriz. Oyun içerisindeki tüm kullanıcılar sanal adalar satın alıp bu adaları diledikleri gibi özelleştirebilecekler. Özellikle online olarak ön plana çıkan oyunda, tanıştığınız arkadaşlarınızdan topladığınız yada kendi sahip olduğunuz materyalleri NFT olarak nakit paraya dönüştürebiliyorsunuz.

My Neighbor Alice Oyunu İnceleme

Oyunda temel olarak hemen hemen tüm özelleştirmeleri, adaları ve oyun içi materyalleri Alice jetonu karşılığında yapabiliyorsunuz. Bu yazıyı yazdığımız sırada 1 Alice jetonu yaklaşık 144 TL (17.38 Dolar) olarak çeşitli kripto para borsalarında listelenmektedir.

Oyuna başlamadan önce temellerimizi pazaryerinden satın alabileceğimiz bir ada üzerinde atıyoruz. Belirli bir Alice coin karşılığında satın alabileceğiniz ada üzerinde dilediğimiz gibi özelleştirmeler yapabiliyoruz. Örneğin, ada üzerine dilediğimiz gibi bir göl havzası oluşturabildiğimiz gibi, o göl çevresinde çeşitli yapılar ve dekorasyonlarda oluşturabiliyoruz. Ayrıca adamızı çeşitli hayvanlar, bitkiler, süslemeler ve aklınıza gelebilecek hemen hemen her türlü materyal ile zenginleştirebiliyoruz.

Alice oyunu temel özellikleri

Oyunun yapı taşını oluşturan bir kaç temel özelliği sırası ile sizler için listeledik.

AdalarPazaryerinden Alice coin karşılığında satın alabileceğiniz adalar, birbirinden farklı arazi yapılarına sahip olarak karşımıza çıkabiliyorlar. Satın aldığımız adamızda yaşayacak hayvanlardan tutun içerisindeki dağ, taş, kaya parçalarına kadar tüm özelleştirmeleri yapabiliyoruz. Ancak bu özelleştirmeleri yapmak için sahip olmanız gereken materyalleri, Alice token satın alarak yapabiliyorsunuz.

NFT PazaryeriOyunun en kritik noktalarından birisi kuşkusuz pazar yerleridir. Oyunda materyallere sahip olmak için uğramanız gereken yerlerden biri oyun içinde konumlandırılmış olan pazaryeri kısmı oluyor. Ancak, oyun sırasında sahip olduğunuz herhangi bir şeyi satmak veya satın almak için dilerseniz NFT platformlarında işlem yapabilirsiniz.

Alice Jetonu

Oyunun en can alıcı noktası ise Alice Jetonları oluyor. Binance ve çeşitli kripto para borsalarında listelenen Alice coin, 1 Mayıs tarihinde ortalama 144 TL olarak işlem görmekte. Yatırımcıların bu coine olan güveninin bir kısmı ise buradan gelmektedir. Oyundaki asıl amaç, haliz hazırda Alice koin yatırımcılarını oyun sistemine dahil edip bir ekosistem içerisinde bağlamak. Ayrıca oyunun sahip olduğu sevimli yapısı sayesinde, sıkıcı takım elbiseli yatırım uzmanları haricinde toplumun büyük bir kısmını da Alice token yatırımına davet etmiş oluyor.
 Oyun sırasında Alice coin ile, oyun içi öğeleri satın alabilirsiniz. Ayrıca oyun içinde düzenlenen çeşitli online yarışmalarda Alice jeton kazanabilirsiniz.

Avatarlar

Yukarıda bahsettiğimiz gibi My Neighbor Alice oyunu çok oyunculu bir sisteme sahiptir. Hal böyle olunca yatırımcılar karakterlerine çeşitli özelleştirmeler katabiliyorlar. Yatırımcının oyundaki profilini temsil edecek olan avatarlar, çeşitli özelleştirmelere açık olarak karşımıza çıkıyor.

Oyun içi öğeler

Oyunda birbirinden farklı binlerce öğe bulunuyor. Pazar yerinden satın alınan bu öğeler arasında çeşitki sebzeler, hayvanlar, dekorasyon ürünleri ve daha fazlası bulunuyor. Satın alınan her öğenin nakit para karşılığında bir değeri olduğu gibi, satış yapılırken de aynı şey geçerli.
 My Neighbor Alice oyun içi videosu

Firmanın YouTube kanalı üzerinden paylaştığı kısa bir ilk bakış videosu, oyunun kullanıma açık ilk prototip versiyonuna ait. Videoda ilk göze çarpan detay oyunun web tabanlı çiftlik geliştirme simülatörlerine oldukça benzemesi oldu. Anlaşıldığı kadarı ile oyun sırasında satın aldığınız öğeleri geliştirip ve değerlerine değer katıp diğer kullanıcılara satabileceksiniz. Ayrıca çiftlik temelli olduğunu anladığımız oyunda yetiştirdiğiniz çeşitli besinleri yine Alice token karşılığında diğer oyunculara satabileceksiniz.My Neighbor Alice ile ilgili şunu söylemeliyiz ki, yukarıda size anlattıklarımız aslına basit bir oyunun klasik bir sistemi gibi geliyor. Ancak gözden kaçmaması gereken detay şudur ki, yukarıda anlattığımız hemen hemen her hareketimiz sahip karşılığında Alice coinlerimizin miktarını arttıracak veya azaltacağız. 1 Alice coin'in şuan 144 TL olduğunu göz önünde bulundurduğumuzda, oyun sırasında kazandığımız her token'in gerçek anlamda yüksek miktarlarda TL karşılığı olacaktır. Ayrıca oyunu sürekli güncel tutmak ve oyuncuların katılımlarına teşvik etmek borsalarda listelenen Alice coininizin sürekli değer kazanmasına sebep olacaktır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum