Algorand (ALGO) FİFA işbirliği ile yüzde 20 sıçradı!

Blokchain teknolojisi ile binlerce firmanın tercihi olan Algorand ALGO ile FİFA arasında dev işbirliği imzalandı. ALGO fiyatı bu anlaşma ile yüzde 20 sıçradı.

Algorand (ALGO) FİFA işbirliği ile yüzde 20 sıçradı!
Editör: Hakan AMAN
03 Mayıs 2022 - 19:05
Kripto para piyasalarına yön veren önemli Blokchain projelerindne biri olan Algorand ALGO günün en fazla değerlenen varlıklarından biri oldu. Nedeni ise spor dünyasının önemli kurumlarından biri olan FİFA ile yaptığı yeni iş birliği oldu. FİFA, Algorand arasında imzalanan dev işbirliği nedeniyle ALGO gün boyunca değerlendi.

Kripto para piyasalarında bazı altcoin projeleri için gelen haberlere bir yenisi ALGO tarafında geldi. Dünya genelinde en büyük futbol organizasyonları arasında bulunan Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) kripto ve blokchain alanında Algorand ile anlaştığını duyurdu. Söz konusu anlaşmanın duyurulması sonrasında ise günün en fazla değerlenen kriptosu oldu. 

Mayıs ayı ile birlikte başlayan düşüş dalgası devam eden kripto para piyasalarında FED beklentisi nedeniyle kayıplar yaşanmaya devam ediyor.Diğer taraftan ise FİFA gibi dev bir organizasyon blokchain uygulaması kapsamında dev bir proje olan Algorand (ALGO) ile anlaşma imzalıyor. Güne damga vuran gelişmenin ayrıntıları belli olmaya başladı.Yapılan yeni anlaşma gereği Algorand, Kuzey Amerika ve Avrupa'da Katar 2022 Dünya Kupası bölgesel destekçisi olduğu kaydedildi.
FIFA, Algorand'ı, futbolun küresel yönetim organının Web 3.0 stratejisini bilgilendirecek teknik bir ortaklıkla Katar 2022 Dünya Kupası öncesinde resmi blok zinciri sponsoru olarak seçti.

Yeni anlaşma, blockchain firmasının Kuzey Amerika ve Avrupa'daki 2022 Dünya Kupası'nın bölgesel bir destekçisi olmasının yanı sıra Avustralya ve Yeni Zelanda'daki 2023 Kadınlar Dünya Kupası'nın resmi sponsoru olduğunu da görecek.

Yeni ortaklık sayesinde Algorand, FIFA'nın futbol kuruluşunun sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda Web 3.0 için dijital varlık stratejisini geliştirmesine yardımcı olacak.


FİFA Başkanı Gianni Infantino açıklamasında, "İşbirliği, Fifa'nın, paydaşlarımıza ve dünya çapındaki futbol taraftarlarına şeffaflık sağlayarak, futbola daha fazla yeniden yatırım yapmak için sürdürülebilir gelir artışı için sürekli olarak yenilikçi kanallar aramaya olan bağlılığının açık bir göstergesidir - futbolu gerçekten küresel hale getirme vizyonumuzun önemli bir unsuru." diye konuştu.

Algorand FİFA anlaşması

Algorand'ın kurucusu Silvio Micali, “Başından beri Algorand, herkes için kapsayıcılık, fırsat ve şeffaflığı teşvik eden bina teknolojisine odaklandı. Sporda dünya çapında en çok tanınan ve seçkin organizasyon olan Fifa ile olan bu ortaklık, Algorand blok zincirinin hepimizin dünya oyununu deneyimleme biçimimizi değiştirme potansiyelini sergileyecek.” dedi.


ALGO Fiyat Canlı Veri
  • Bugünkü canlı Algorand fiyatı $0,668407 USD
  • ALGO son 24 saatlik işlem hacmi $754.196.669 USD. 
  • Algorand son 24 saatte %20 civarında yükseliş gösterdi
  •  Mevcut CoinMarketCap sıralaması 29. sırada
  • ALGO güncel piyasa değeri 4.501.012.507 USD

Algorand (ALGO) Nedir?

Dünyanın önemli blokchain teknolojierinden biri olarak dikkat çeken Algorand'in kurucusu Massachusetts Teknoloji Enstitüsü profesörü olan Silvio Micali olarak biliniyor. Algorand, çok çeşitli uygulamaları destekleyen , kendi kendini idame ettiren, merkezi olmayan , blok zinciri tabanlı bir ağdır. Bu sistemler güvenli, ölçeklenebilir ve verimlidir, gerçek dünyada etkili uygulamalar için tüm kritik özelliklerdir. Algorand, Bitcoin ve diğer blok zincirlerin yavaş işlem sürelerine yanıt olarak işlemleri hızlandırmak ve verimliliği artırmak için icat edildi. 

Dünya genelinde pek çok şirketin tercihi konumunda olan Algorand üzerinde şimdiye kadar rekor satyıda işlem gerçekleştirildi. Algorand ana ağı Haziran 2019'da yayına girdi ve Aralık 2020 itibariyle günde yaklaşık 1 milyon işlemi gerçekleştirildiği kaydedildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum